(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Lapkričio 4 dieną Kauno miesto savivaldybėje lankėsi Lenkijos Respublikos ambasados Prekybos ir investicijų rėmimo skyriaus patarėjas Ryszard Kowalski.

R. Kowalski perdavė linkėjimų merui Andriui Kupčinskui nuo Lenkijos ambasadoriaus J.E. Janusz Skolimowski.

R. Kowalski padėkojo už jam skirtą dėmesį. Jis pasakojo, kad jau lankėsi Vilniuje, Šiauliuose, Panevėžyje, Palangoje, artimiausiu metu lankysis ir kituose Lietuvos miestuose. Svečias teigė, kad jo tikslas yra susitikti su mūsų valstybės verslininkais, stiprinti Lenkijos ir Lietuvos ekonominį bendradarbiavimą.

R. Kowalski vakar viešėjo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose. Į susitikimą buvo atvykę 30 verslininkų.

Mero pavaduotojas S. Buškevičius, pasitikęs svečią, padėkojo už vizitą. „Kiekvienas susitikimas, žmonių bendravimas stiprina valstybių ryšius. Tarp mūsų katalikiškų valstybių buvo gražūs ryšiai, tikiu, kad ir visada jie išliks. 1989 – 1990 m. aš lankiausi Lenkijoje. Kartu su lenkais kovojome dėl išsivadavimo, mokėmės iš „Solidarumo”. Su Lenkijos miestais Kaunas palaiko ryšius, gražiai bendradarbiaujame kultūros srityje, bus malonu, jeigu sustiprės ir ekonominiai ryšiai”, – sakė S. Buškevičius.

R. Kowalski juokaudamas sakė: „Prieš 20 metų kartu kovojome dėl nepriklausomybės, o dabar kartu stengsimės įveikti krizę. Lenkijoje padėtis šiek tiek geresnė, bet ir mes turime problemų – labai didelė bedarbystė. Bankrutuoja fabrikai, iš karto atleidžiama po kelis šimtus žmonių, bet nereikia nusiminti – krizę įveiksime, jau yra atsigavimo ženklų”.

„Būsiu dėkingas, jeigu padėsite surengti parodas, kitus renginius, neužtenka vien pasikalbėti, reikia dirbti konkrečius darbus”, – sakė R. Kowalski.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: