(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

CNNMoney.com teigia, jog bent dėl vienos priežasties tikrai vertėtų persikraustyti į Lietuvą – čia turime net aštuonias savaites atostogų.

Trečiadienį globali konsultacinė firma „Mercer“ pateikė ataskaitą, kurios duomenimis lietuviai gali būti lyginami su brazilais turimų atostogų dienų skaičiumi – 41 diena per metus.

”Žmonės daug atostogauja ypač vasarą, nes daugelis jų turi sodybas už miesto ribų, kaimuose ar prie jūros”, – teigė Dina Kopilevic, Lietuvos pilietė, dirbanti Niujorko konsulate. “Turbūt mes tai laikome savaime suprantamu dalyku”.

Lietuvoje numatytos privalomos 28 atostogų dienos per metus ir 13 valstybinių švenčių, o Brazilija įstatymiškai turi bent 30 išeiginių dienų ir 11 valstybių švenčių.

Ade Umhey iš Belo Horizonte, pietryčių Brazilijos miesto, laikinai dirbanti šiaurinėje Niujorko valstijos dalyje, teigė, kad jos šalyje iš tikrųjų yra labiau vertinamas laikas, praleistas ne darbo vietoje.

“Buvimas su šeima ir draugais yra svarbus. Savaitgalius leidžiame šokdami, vaikščiodami į klubus ir iškylaudami. Darbininkai taip pat pasiilgina atostogas ir leidžia laiką paplūdimyje ar kitose šalies vietose. Tai sveikas požiūris, nes netgi nedirbant ilgų darbo valandų, dirbama sunkiai, todėl žmogus turi turėti gerą poilsį.”

Suomijos, Prancūzijos ir Rusijos darbuotojai sąraše užėmė antrą vietą, kadangi jiems tenka 40 atostogų ir šventinių dienų.

Jungtinių Amerikos Valstijų darbininkai iš viso turi 25 laisvas dienas. Nors, pasak „Mercer“, atostogų politika gali skirtis – daugelis verslų Amerikoje darbuotojams suteikia 15 dienų arba 3 savaites atostogų, bei 10 šventinių dienų.

Singapūro darbuotojai gauna 25 dienas, Kinijos darbuotojai – 21, o Kanados – tik 19. Atmetant šventines dienas, Kanados ir Kinijos darbininkai turi tik 10 laisvų dienų, tai yra mažiausias skaičius iš visų valstybių „Mercer“ atliktoje studijoje.

Anthony Brown, Kanados pilietis šiuo metu dirbantis Niujorke, teigia, kad mažas išeiginių dienų skaičius kompensuojamas kitais pliusais. “Turi būti įvertinamos socialinės išmokos, įskaitant valstybės paramą ir nedarbingumo pašalpas. Gal mes ir turime mažiau dienų, bet iš tikrųjų mums yra mokama kur kas daugiau už kur kas mažiau darbo.”

Kai kurių šalių darbuotojams įstatymas suteikia papildomas atostogas esant specialioms aplinkybėms, pvz., tuokiantis, laukiant kūdikio ar netekties atveju.

“Mercer” ataskaita buvo paremta privalomo atostogų laiko darbuotojams duomenimis, kurie dirba 5 dienas per savaitę ir turi 10 metų įdirbį.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: