© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Vokietijos žmones sekmadienį apėmė ekstazė, o aistruoliai šoko visą naktį, kai šalies rinktinė įveikė Argentiną pasaulio futbolo čempionate, iškovodama istorinį ketvirtąjį čempionų titulą.

Fejerverkai sproginėjo visame Berlyne, kai pergalės svaigulio apimti sirgaliai užplūdo gatves po pergalės rezultatu 1:0. Per minią lėtai slinko automobiliai, kurių vairuotojai spaudė garso signalus; žmonės mojavo juodos, raudonos ir auksinės spalvos Vokietijos vėliavomis.

Sostinėje daugiau nei 250 tūkst. aistruolių šokinėjo iš džiaugsmo, skanduodami “Kaip nuostabu!” ir “Super, Vokietija!”.

“Švęsime visą naktį”, – sakė 35 metų Bianca Hoffmann (Bianka Hofman), atvykusi į Berlyną iš vakarinės Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės, kad prisidėtų prie didžiausio šalyje Pasaulio čempionato aistruolių sambūrio.

Miesto valdžia uždarė automobilių eismą vadinamojoje Aistruolių mylioje už Brandenburgo vartų, nacionalinės vienybės simbolio, užleisdama ją Vokietijos pergalę jaudinamose rungtynėse su Argentina švenčiantiems žmonėms.

“Ši pergalė nepaprastai svarbi – ji man pirmoji!” – sakė 20-metis Carstenas Glaseris (Karstenas Glazeris).

Pasak jo, Vokietijos futbolininkai žaidė “kaip komanda”, o “Argentina turėjo tik (Lionelį) Messi (Lionelį Mesį)”.

Netoliese esančioje Potsdamo aikštėje, kuri buvo padalyta pusiau Berlyno sienos, nugriautos prieš ketvirtį šimtmečio, vienas jaunuolis šokinėjo ant viešojo transporto autobuso stogo, audringiems sirgaliams užtvėrus kelią eismui.

Tuo tarpu sostinės vakariniame komerciniame Kurfiurstendamo prospekte, kuriame tradiciškai rengiami pasilinksminimai po svarbių sporto pergalių, sirgaliai leido fejerverkus ir mojavo didžiulėmis vėliavomis.

Daugelis šioje pergalėje įžvelgė gilesnį istorinį simbolizmą: ji buvo iškovota praėjus 24 metams po to, kai Vakarų Vokietija įveikė Argentiną 1990 metais, praėjus keliems mėnesiams po to, kai buvo peržengtas Šaltojo karo metų šalies susiskaldymas.

“Ši pergalė svarbi iš naujo susivienijusiai Vokietijai”, – pareiškė 34 metų Thorstenas Kinscheris (Torstenas Kinšeris), dirbantis laivybos pramonėje.

“Ji rodo, kad mes išties esame kartu” komandoje, sudarytoje iš žaidėjų, kilusių tiek iš buvusios Vakarų, tiek iš ekskomunistinės Rytų Vokietijos, aiškino vyras.

Planuota, kad “Aistruolių mylioje” susirinks 200 tūkst. žmonių, tačiau likus dar kelioms valandoms iki rungtynių pradžios, ten susitelkė gerokai daugiau sirgalių, sakė renginio organizatorių atstovė.

Nepabūgę retkarčiais užeinančio lietaus, prekiautojai spėriai pardavinėjo dešreles su pikantiškus kario padažu ir pilstė alų į plastikinius puodelius.

Dar milijonai žmonių visoje susirinko prie ekranų alaus baruose ir terasose, sporto klubuose bei savo namų svetainėse, žiūrėdami rungtynių transliaciją iš legendinio Maracanos (Marakanos) stadiono Rio de Žaneire.

SVEIKINIMAI IŠ KOSMOSO

Paprastai retai matomos dėl šalies militaristinės praeities, Vokietijos vėliavos dabar plaikstėsi ant gatvės apšvietimo stulpų, o sirgaliai jomis buvo apsigobę tarsi superherojų apsiaustais.

Linksminosi jauni ir seni, vyrai ir moterys – daugelis buvo užsidėję perukus su irokėziška skiautere, triušių ausytes arba nacionalinių spalvų kaubojiškas skrybėles, taip pat havajietiško stiliaus girliandas iš plastikinių juodos, raudonos ir geltonos spalvos gėlių.

42 metų Anett Voelker (Anet Fėlker) sakė, kad ketvirtosios žvaigždutės ant Vokietijos rinktinės marškinėlių reikėjo laukti kankinamai ilgai – 24 metus.

“Tai buvo superčempionatas iš naujo susivienijusiai Vokietijai – dar didesnės vienybės jausmas”, – pridūrė ji.

Įpusėjus rungtynėms, kai rezultatas buvo 0:0, o abi komandos apsikeitė nervus tampančiais artimais, tačiau netaikliais smūgiais, kai kurie aistruoliai buvo beprarandą ūpą.

“Vokiečiai prastai žaidžia – Argentinai sekasi geriau”, – sakė 18-metis Tomas Ulmannas (Tomas Ulmanas), ant skruostų išsidažęs mažytes Vokietijos vėliavas.

“Jeigu tai toliau tęsis, mes pralaimėsim”, – pridūrė jis.

Tuo pačiu metu pusfinalio rungtynėse su Brazilija, vykusiose praeitą antradienį, Vokietija pirmavo 5:0, o galiausiai jas užbaigė stulbinamu sutriuškinimu – 7:1.

Tačiau per pratęsimą Mario Goetze (Marijaus Gėcės) pelnytas nekantriai lauktas įvartis pakėlė nuotaiką, o nuaidėjus finaliniam švilpukui – prasidėjo linksmybės.

“Esu labai nustebintas; man labai palengvėjo”, – sakė 45 metų Frankas Wegneris (Frankas Vegneris), gyvenantis Brandenburgo žemėje netoli Berlyno.

Tuo tarpu vokiečių astronautas Alexander’as Gerstas (Aleksandras Gerstas), esantis Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS), pasiuntė sveikinimus iš kosmoso, naudodamasis socialiniu tinklu “Twitter”.

“Kaip žvaigždžių reikalų ekspertas (galiu pasakyti) – mes vieną pelnėme”, – astronautas parašė prie nuotraukos, kurioje matomas rodantis į ketvirtąją žvaigždutę ant savo Vokietijos komandos marškinėlių.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: