(c) LFF.lt nuotr.

Prieš metus Vilniuje Lietuvos jaunimo rinktinė sužaidė su anglais lygiosiomis 0:0, tačiau nuo to laiko mūsų komandą išretino traumos. Jau senokai jas gydosi puolėjai Deivydas Matulevičius, Lukas Kochanauskas, prieš paskutinę išvyką susižeidė saugai Eivinas Zagurskas ir Marius Papšys, o Povilas Krasnovskis keliavo su komanda į Daniją ir Angliją, tačiau taip ir neatsigavo.

„Povilas bandė treniruotis, bet pajautė skausmą. Todėl trūks nemažai žaidėjų, kurie yra žaidę su anglais. Mūsų komanda bus daug jaunesnė – turėsime tik keturis 1989 metų gimimo futbolininkus. Jiems šios rungtynės bus charakterio grūdinimas. Pamatysime, ko verti jaunesnieji. Sužaisti su tokia komanda kaip Anglija – reta galimybė ir geras išbandymas“, – sakė V.Stankevičius.

Trenerio nuomone, lietuvių nedidelis pranašumas bus tas, kad Anglijos rinktinei žūtbūt reikia pergalės norint pakovoti dėl vieno iš kelialapių, kurie atitenka antrą vietą grupėje užėmusioms komandoms: „Mes jau neturime ko prarasti, o anglams reikia tik pergalės. Todėl juos slėgs psichologinis faktorius, o mūsų – ne. Nebent pavyktų įmušti greitą įvartį. Tačiau pasistengsime to neduoti padaryti.“

Žais naujame stadione

Lietuvos jaunimo rinktinė ruošiantis dvikovai Anglijoje penktadienį 1:1 sužaidė lygiosiomis su Danijos rinktine. Toks rezultatas komandai pakėlė nuotaiką prieš laukusią sunkią kelionę į Angliją. Vėlų sekmadienio vakarą ekipa jau apsistojo Ipsviče, o pirmadienio vakare vyko treniruotis į Kolčesterį, kur ir vyks dvikova.

„Kelionė buvo sunki, tačiau vyrai jau šiandien (pirmadienį – aut. past.) atsigavo. Rungtynių stadionas beveik naujas, talpina 10 tūkstančių žiūrovų, aikštė puiki. Komandai treniruotis buvo malonumas. Aikštė didelė turbūt pasirinkta neatsitiktinai kad būtų daugiau ploto įveikti mūsų gynybą. Svarbu laimėti dvikovas vienas prieš vieną. Jei tai pavyks, viskas turėtų būti gerai“, – optimistiškai kalbėjo V.Stankevičius.

Minimalios pergalės anglams gali nepakakti

Intrigos dvikovai pridės tai, kad anglams gali reikėti ne tik iškovoti pergalę, bet ir kuo didesniu įvarčių skirtumu. Vietą atkrintamosiose varžybose gaus tik keturios komandos iš dešimties grupių su geriausiais rezultatais prieš 1-5 vietas užėmusias ekipas.

„Trijose grupėse komandoms užteks taškų, o dėl ketvirto kelialapio kovoje tarp trijų grupių komandoje turbūt lems įvarčių skirtumas. Pradžiai stengsimės laimėti rungtynes, o po to – kuo didesniu skirtumu. Kaip bus toliau – težino vienas Dievas. Įveikti šią atranką tikrai labai sunku“, – svarstė Anglijos U-21 rinktinės treneris Stuartas Pearce‘as.

Anglijos futbolininkai penktadienį svarbiose rungtynėse svečiuose 1:0 nugalėjo Portugalijos ekipą ir užsitikrino antrą poziciją. Vienintelį įvartį pelnė „Chelsea“ puolėjas Daniellis Sturridge‘as.

Anglijos ir Lietuvos jaunimo rinktinių dvikova antradienį prasidės 18 valandą Lietuvos laiku. Rungtynėms teisėjaus arbitras iš Slovėnijos Matejus Jugas.

Lietuvos U-21 rinktinės sudėtis rungtynėms su Anglija:

Vartininkai:
Vytautas Černiauskas (FC „Vaslui“,Rumunija)
Armantas Vitkauskas (Marijampolės „Sūduva“, Lietuva)

Gynėjai:
Mantas Fridrikas (FBK „Kaunas“, Lietuva)
Vytautas Andriuškevičius (Gdansko „Lechia“, Lenkija)
Linas Klimavičius (Kryvyj Riho „Kryvbas“, Ukraina)
Karolis Urbaitis (Gargždų „Banga“, Lietuva)
Egidijus Vaitkūnas (Vilniaus „Žalgiris“, Lietuva)
Marius Miškinis (FBK „Kaunas“, Lietuva)

Saugai:
Karolis Chvedukas (Marijampolės „Sūduva“, Lietuva)
Artūras Žulpa (Pakruojo „Kruoja“, Lietuva)
Edvinas Jasaitis (FK „Šiauliai“, Lietuva)
Edgaras Mastianica (Vilniaus „Žalgiris“, Lietuva)
Ernestas Biskys (FC „Klaipėda“, Lietuva)
Fedor Černych (Mogiliovo „Dnepr“, Baltarusija)
Gytis Gailius (Gargždų „Banga“, Lietuva)

Puolėjai:
Audrius Brokas (Marijampolės „Sūduva“, Lietuva)
Tadas Eliošius (Pakruojo „Kruoja“, Lietuva)
Arvydas Novikovas (Edinburgo „Hearts“, Škotija)

Anglijos U-21 rinktinės sudėtis rungtynėms su Lietuva:

Vartininkai:
Frankie Fielding („Blackburn Rovers“)
Alex Smithies („Huddersfield Town“)
Jason Steele („Middlesbrough“)

Gynėjai:
Ryan Bertrand („Nottingham Forest“; išnuomotas iš „Chelsea“)
Phil Jones („Blackburn Rovers“)
Martin Kelly („Liverpool“)
Michael Mancienne (Londono „Chelsea“)
Chris Smalling („Manchester United“)
Kyle Walker (Londono „Tottenham“)

Saugai:
Marc Albrighton (Birmingemo „Aston Villa“)
Tom Cleverley („Manchester United“)
Jack Cork („Burnley“; išnuomotas iš „Chelsea“)
Jordan Henderson („Sunderland“)
Fabrice Muamba („Bolton Wanderers“)
Danny Rose (Londono „Tottenham“)
Jack Wilshere (Londono „Arsenal“)

Puolėjai:
Nathan Delfouneso (Birmingemo „Aston Villa“)
Daniel Sturridge (Londono „Chelsea“)
Danny Welbeck („Sunderland“; išnuomotas iš „Manchester United“)

LFF informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: