(c) kaunas.lt archyvo nuotr.

Antradienį Kauno J. Jablonskio gimnazijoje įvyko „Comenius“ tarptautinio projekto „Lygus pagal įstatymą, bet ne iš tikrųjų“ (angliškai: „Equal by Law, but not in Reality“) įžanginis renginys, pradedantis projekto veiklos etapą Lietuvoje.

Renginys sutapo su Tarptautine mokytojų diena, todėl pedagogus bei svečius moksleiviai pasitiko šiltais plojimais bei pakvietė į mokyklos aktų salę. Čia gimnazijos bei užsienio pedagogus pasveikino miesto mero pavaduotoja Loreta Kekienė.

„Jono Jablonskio gimnazija plačiai žinoma dėl savo užsienio kalbų mokymo. Peržengiant kalbos barjerą įgyjama ir tarptautinė patirtis, kuri yra neįkainojama. Džiugu, kad gimnazija dalyvauja tokiuose projektuose, kurie sutampa su miesto strategija stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą,“ – kalbėjo mero pavaduotoja.

„Comenius“ – dviejų metų tarptautinis mokyklų bendradarbiavimo projektas, kurio tikslai yra atskleisti, išstudijuoti ir analizuoti nelygybės atvejus kiekvienos šalies bendruomenėje, palyginti gautus rezultatus ir pasidalinti patirtimi su kitomis šalimis, ieškoti galimų sprendimo būdų, skleisti teigiamą požiūrį į lygias žmonių teises, kaupti patirtį ir pateikti ją leidinyje visų šalių partnerių kalbomis. Vykdant šį projektą, mokinių ir mokytojų grupės susitinka kiekvienoje iš septynių šalių, planuoja darbą ir dalijasi patirtimi.

Tai – projektas, su kuriuo kartu su šešių Europos šalių projekto dalyviais jau antri metai dirba Jono Jablonskio gimnazijos moksleiviai ir mokytojai. Pirmąją spalio mėnesio savaitę Kaune yra numatytas visų septynių šalių susitikimas, kuriame mokytojai iš Šiaurės Airijos, Anglijos, Ispanijos, Lenkijos, Vokietijos, Turkijos ir Lietuvos ne tik apžvelgs jau nuveiktus darbus, bet ir planuos tolesnę šio projekto veiklą.

Svečiai iš užsienio valstybių susipažins su gimnazijos bendruomene, dalyvaus debatuose su J.Jablonskio gimnazijos debatų klubo nariais ir diskutuos apie teisę į žodžio laisvę, sodins bendradarbiavimo ąžuoliuką, be to, viešės Lietuvos Seime ir kalbėsis apie žmogaus teises su Seimo nare, prof. Marija Aušrine Pavilioniene.

Sponsored video

Taip pat skaitykite: