© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Jungtinių Tautų (JT) vaikų teisių priežiūros agentūra trečiadienį paskelbė ataskaitoją kurioje Vatikanas griežtai smerkiamas dėl to, kad nesugeba išgyvendinti vaikų lytinio išnaudojimo, ir raginamas atleisti visus dvasininkus, įtariamus vaikų žaginimu ar tvirkinimu.

JT vaiko teisių komitetas nurodė, kad “dešimtys tūkstančių vaikų visame pasaulyje” daug metų buvo sistemingai išnaudojami Katalikų Bažnyčioje.

Komitetas paragino Vatikaną “tuojau pat nušalinti visus dėl vaikų lytinio išnaudojimo žinomus ir įtariamus asmenis nuo paskyrimų ir perduoti šį reikalą atitinkamoms teisėsaugos institucijoms tyrimo ir baudžiamojo persekiojimo tikslais”.

Griežtoje ataskaitoje Komitetas nurodo, jog Katalikų Bažnyčia vis dar nepakankamai daro pagal savo deklaruotą įsipareigojimą išnaikinti kunigų ir pasauliečių vykdomą vaikų lytinį išnaudojimą, taip pat – ir mokyklose.

“Komitetas yra labai susirūpinęs, kad Šventasis Sostas nepripažino padarytų nusikaltimų masto, nesiėmė būtinų priemonių vaikų lytinio išnaudojimo atvejams spręsti ir vaikams apsaugoti, ir ėmėsi politikos bei praktikos, kurios nulėmė kaltininkų (vykdomo) išnaudojimo ir jų nebaudžiamumo tąsą”, – priduriama ataskaitoje.

JT vaiko teisių komitetas griežtai sukritikavo praktiką perkelti kaltininkus į kitas parapijas toje pačioje šalyje ar net užsienyje, bandant nuslėpti jų nusikaltimus ir ištraukti juos iš teisingumo nagų.

“Nusikaltėlių mobilumas, kuris sudarė sąlygas daugeliui kunigų toliau palaikyti kontaktus su vaikais ir toliau juos išnaudoti, vis dar kelia vaikams daugelyje šalių didelį lytinio išnaudojimo pavojų, nes dešimtys … nusikaltėlių, kaip pranešama, vis dar bendrauja su vaikais”, – teigiama ataskaitoje.

Ataskaita buvo parengta po svarbių svarstymų praėjusį mėnesį, per kuriuos minimo JT komiteto, kurį sudaro 18 nepriklausomų žmogaus teisių ekspertų, nariai atkakliai kamantinėjo Bažnyčios aukšto rango atstovus ir ne kartą reiškė abejones dėl Vatikano apsisprendimo.

Kaip ir kitos 1989 metų JT vaiko teisių konvenciją pasirašiusios šalys, Vatikanas sutinka su šio Komiteto patikrinimais.

Vatikanas prieš Komitetą stojo dar 1995-aisiais, bet – prieš tai, kai vaikų lytinio išnaudojimo klausimas sukėlė skandalą ir atkreipė į save didžiulį dėmesį.

Nuo 2001 metų išnaudojimo atvejus iš viso pasaulio Bažnyčios viduje sprendžia Vatikano “teisingumo departamentas” – Tikėjimo mokymo kongregacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: