Organizatorių archyvo nuotr.

Liepos 31-ąją Kaune pirmą sykį koncertuosiantis garsusis britų atlikėjas Stingas Lietuvos publiką džiugins dainomis, kurias atliks su aukščiausio lygio muzikos žvaigždžių komanda. Didžiausioje Lietuvos arenoje Stingui talkins muzikantai, grojantys su daugybe kitų ryškiausių muzikos garsenybių.

„Tai – bene geriausia grupė, kokią yra subūręs Stingas“, – po JAV vykusių atlikėjo koncertų rašė šios šalies žiniasklaida. Garsūs žodžiai, tačiau su Stingu šią vasarą koncertuojantys muzikantai tikrai nusipelno ryškiausių komplimentų.

Vinnie Colaiuta žurnalo „Modern Drummer“ net 18 kartų išrinktas geriausiu metų būgnininku. Džiazo ir roko pasaulyje puikiain žinomas muzikantas 1978-aisiais prisijungė prie legendinio muzikanto Franko Zappos grupės. Vėliau būgnininkas muzikavo su Barbra Streisand, „The Beach Boys“, Leonardu Cohenu, Jeffu Becku, Herbie Hancocku, Chicku Corea, Celine Dion, Andrea Bocelli, Michaelu Buble, Chrisu Botti, Erosu Ramazzotti, Anastacia ir daugybe kitų žvaigždžių. Nuo 1990 iki 1998-ųjų Vinnie Colaiuta buvo nuolatinis Stingo narys, padėjęs įrašyti keturis dainininko albumus. Pernai būgnininkas po trylikos metų pertraukos vėl prisijungė prie Stingo kolektyvo.

Gitaristas Dominicas Milleris dažnai vadinamas Stingo dešiniąja ranka ir gitaros profesoriumi. Nuo 1990-ųjų jis dalyvauja kiekvieno Stingo albumo įrašuose ir visuose jo koncertų turuose. Kartu su Stingu Dominicas sukūrė keletą didelio populiarumo sulaukusių dainų – tarp jų ir lyriškąją „Shape Of My Heart“, kuri skambės ir koncerte Kaune. Tarp kitų atlikėjų, su kuriais yra bendradarbiavęs Dominicas Milleris – Bryanas Adamsas, Philas Collinsas, Rodas Stewartas, Luciano Pavarotti ir daugelis kitų.

„Muzikantų muzikantas“, – taip prie Stingo grupės šįmet prisijungusį pianistą Davidą Sanciousą kartą apibūdino garsus roko dainininkas Peteris Gabrielis. Davidas prieš keturis dešimtmečius išgarsėjo kaip atlikėjo Bruce’o Springsteeno grupės narys, tačiau vėliau pasuko savo keliu ir grojo su visu roko muzikos žvaigždynu – Ericu Claptonu, Zucchero, grupės „Yes“ dainininku Jonu Andersonu, Carlosu Santana. Davido grojimas skamba dviejuose populiariuose Stingo albumuose – „The Soul Cages“ ir „Ten Summoner’s Tales“.

Kartu su patyrusiais scenos vilkais į sceną žengs du jaunesnės kartos atlikėjai. Australų džiazo vokalistę Jo Lawry Stingo gerbėjai įsimylėjo prieš dvejus metus, kai ji sužavėjo publiką duetais su šiuo dainininku albume „Symphonicities“ ir jį lydėjusiame koncertų ture. 26-erių smuikininkas Peteris Tickellas – vienas ryškiausių jaunųjų britų muzikos talentų. Su Stingu jis bendradarbiauja nuo 2009-ųjų, kai padėjo įrašyti dainininko albumą „If On A Winter’s Night“. „Nors tu ir iš Anglijos, bet suknistai gerai groji kantri muziką“, – nesusilaikęs po vieno koncerto tokiu komplimentu jaunąjį virtuozą apdovanojo garsus Holivudo aktorius Laurence’as Fishburne’as.

Šiuo metu vykstančios Stingo gastrolės sulaukia milžiniško publikos susidomėjimo. Iškalbingas faktas – birželį dainininkas jau antrą sykį šįmet koncertavo Prahoje. Publikos noras jį išgirsti neišblėso – į koncertą susirinko 13 tūkstančių žiūrovų. Pirmasis Stingo pasirodymas Kaune bus ir paskutinis jo vasaros gastrolių koncertas – po jo nėra suplanuoti jokie kiti atlikėjo pasirodymai.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: