"Kas vyksta Kaune. Gyvai" - diskusija apie miesto architektūrą

Rugpjūčio 24 d., trečiadienį, 20 valandą Kauno paveikslų galerijos terasoje (Donelaičio g. 16, kavinėje „Kultūra“) vyks atvira diskusija apie Kauno architektūrinę plėtrą.

Trečiojoje „Kas vyksta Kaune. Gyvai“ diskusijoje bus diskutuojama apie miesto plėtros galimybes ir realiai nudirbtus darbus.

Norinčius dalyvauti diskusijose organizatoriai kviečia jas stebėti ne tik gyvai, bet ir internetu:

(http://www.ustream.tv/channel/kas-vyksta-kaune.

Renginyje su susirinkusiais diskutuos: architektas Algimantas Kančas, VII forto atgaivinimo iniciatyvininkas Vladimir Orlov, Kultūros paveldo departamento Kauno teritorinio padalinio vyriausiasis valstybinis inspektorius Liutauras Tarbūnas ir VDU Menų fakulteto Menotyros katedros lektorė – ekspertė Jolita Butkevičienė.

Pagal urbanizacijos laipsnį arba miestų užstatymo tankumą Lietuvos rodikliai yra žemesni už daugumos Europos valstybių.

Miestų kompaktiškumas, didesnė urbanizuotų teritorijų koncentracija leistų taupiau, mažesnėmis sąnaudomis jas eksploatuoti ir prižiūrėti. Išdrikę Amerikos miestai bent jau pritaikyti susisiekimui automobiliais. Net pėsčiųjų takų ten daug kur nėra. Tuo tarpu mūsų miestai faktiškai yra neekonomiški. Juos reikėtų tankinti, tačiau tai, aišku, susilaukia gyventojų pasipriešinimo.

Diskusijos dalyviai ieškos atsakymų į klausimus: kas lemia Kauno urbanistinę stagnaciją? Ar taisyklės, numatytos miesto ir paveldosaugos įstatymuose yra vienodai taikomos visiems? Ar iniciatyvos gali sulaukti palaikymo iš institucijų, atgaivinant Vilijampolės fabrikų kvartalą? Ar kas gali atgręžti į upes, sudaryti naujas turizmo kryptis? Ar Kaunas gali statyti aukščiau, daugiau ir greičiau? Ir kitus aktualius miesto urbanistikos klausimus.

Trečiadienį vyksianti diskusija yra trečioji festivalio „Kas vyksta Kaune. Gyvai“ dalis. Festivalio baigiamasis akordas – visos dienos veiksmas Ryšių muziejaus erdvėse, vyksiantis šį šeštadienį, rugpjūčio 27 d.

Paskutinę festivalio dieną veiks miesto turgus, menininkų dirbtuvės, gatvės atlikėjų pasirodymai, diskusijos, kino seansai, gyvo garso koncertai.

Organizatorių informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: