(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Architektai Algirdas Kaušpėdas, Virginijus Juozaitis, Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Liutauras Varanavičius, meno vadybos specialistė Ina Pukelytė, verslininkas Visvaldas Matijošaitis ir kiti žinomi kauniečiai bandys prikelti Kauną naujam gyvenimui.

Šiuos ir dar keliasdešimt žinomų kauniečių — teisininkų, verslininkų, menininkų, vadybininkų, turizmo specialistų — šią savaitę suvienijo visuomeninis judėjimas “Vieningas Kaunas”, oficialiai pranešęs apie savo darbų pradžią.

Praėjusį antradienį įvykęs “Vieningo Kauno” steigiamasis posėdis ne tik nubrėžė šio judėjimo gaires, priėmė naujus narius, bet ir išsirinko valdymo organus.

Susirinkime kalbėjęs vienas iš judėjimo valdybos narių architektas, legendinės roko grupės “Antis” lyderis A.Kaušpėdas prisiminė tuos laikus, kai į Kauną važiuodavo gausybė žmonių ir ten surasdavo sau vietą ir prasmę. Vėliau, A.Kaušpėdo teigimu, Kaunas tapo intelektualiniu ir administraciniu Vilniaus donoru ir smarkiai nukraujavo.

“Dabar atėjo laikas sugąžinti skolą Kaunui, kuris subrandino mus, kaip asmenybes. Suremkime pečius ir pasiekime, kad mūsų miestas vėl klestėtų”, — sakė A.Kaušpėdas.

“Vieningo Kauno” sumanytojas “Vičiūnų” įmonių grupės valdybos pirmininkas Visvaldas Matijošaitis prisiminė savo keliones po užsienio šalis ir pastebėjo, jog net ir Azijos ir Pietų Amerikos miestai kasmet gražėja ir tobulėja, o Kaune jis gerų poslinkių nepastebi.

“Mes neišnaudojame savo galimybių, net Lietuvos provincijos miesteliai tvarkosi daug geriau nei Kaunas. Mūsų organizacijos tikslas — sutvarkyti miestą”, — sakė V.Matijošaitis

Kalbėdamas apie “Vieningo Kauno” narius jis pastebėjo, jog organizacija nesieks narių masiškumo. Jo nuomone, “Vieningame Kaune” turėtų dalyvauti apie 200 aktyvių kauniečių.

“Mes orientuojamės ne į kiekybę, bet į kokybę. Pas mus nebus atsitiktinių žmonių, judėjime dalyvaus tik savo srities profesionalai, žinomi žmonės, garsūs savo nuveiktais darbais”, — sakė judėjimo lyderis.

V.Matijošaitis patvirtino, jog “Vieningo Kauno” nariai ketina dalyvauti savivaldos rinkimuose. Jo nuomone, iki šiol buvusi rinkimų sistemą, kai kauniečiai galėjo rinkti tik politinių partijų kandidatus buvo ydinga.

“Kaune balsavimo teisę turi per 200 tūkst. žmonių, o tik 5 tūkst. iš jų priklauso politinėms partijoms, kurios gali kelti kandidatus. Tai neteisinga, žmonės neturi pasirinkimo. Dabar, kai rinkimuose kandidatuoti galės ir visuomeninių judėjimų remiami žmonės, tikiuosi, bus kitaip”, — sakė V.Matijošaitis.

“Vieningo Kauno” vadovas patikino, jog visuomeninis judėjimas niekada nepavirs politine partija. Jo nuomone, organizacija veiks iki tol, kol Kaunas atsistos ant kojų.

Visuomeninės organizacijos “Vieningas Kaunas” direktorius Povilas Mačiulis, pristatydamas judėjimo veiklos principus ir struktūrą, pastebėjo, jog “Vieningas Kaunas” imsis ne tik generuoti idėjas, bet sieks ir tas įdėjas įgyvendinti.

Kalbėdamas apie “Vieningo Kauno” struktūrą, jis sakė, jog jos pagrindą sudarys darbo grupės, suburtos pagal miesto problematiką. Darbo grupių pavadinimai panašūs į miesto tarybos komitetų analogus.

Darbo grupę sudarys keletas savo srities profesionlų, taip pat kitų visuomeninių organizacijų atstovai, savivaldybės specialistai. Taip pat į pagalbą gali būti pakviesti užsienio ekspertai.

Taip pat palnuojama, jog bus suburtos darbo grupės pagal teritorinį miesto suskirstymą, pagal seniūnijas, kad jos galėtų geriau išmanyti ir spręsti atskirų miesto rajonų gyventojų problemas. Susirinkimo metu buvo išrinktas svarbiausias “Vieningo Kauno” valdymo organas — valdybą, kurią sudaro 12 asmenų: Ramunė Bičkauskienė, Paulius Goželskis, Virginijus Juozaitis, Algirdas Kaušpėdas, Povilas Mačiulis, Visvaldas Matijošaitis, Ina Pukelytė, Staselė Raščiuvienė, Laurynas Ščukas, Jolanta Šmidtienė, Liutauras Varanavičius, Donatas Večerskis

Po posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje į žurnalistų klausimus atsakinėjo “Vieningo Kauno” valdybos nariai. Į žurnalistų klausimą, kaip judėjimas elgsis su kitoms partijoms priklausančiais —žmonėmis, kurie norės tapti “Vieningo Kauno” nariais, V.Matijošaitis atsakė, jog bus bendraujame su visomis politinėmis jėgomis ir visuomeniniais judėjimais. O į “Vieningą Kauną” bus priiimami tik patikimi žmonės.

“Mums svarbiausia ne narių kiekybė, bet kokybė”, — sakė V.Matijošaitis.

“Vičiūnų” įmonių grupės informacija

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: