(c) zalgiris.lt archyvo nuotr.

Kaune lankosi Tarptautinių vaikų žaidynių prezidentas Torsten Rasch ir Generalinis sekretorius Richard Smith, kurie penktadienį susitiko su Kauno miesto meru Andriumi Kupčinsku bei Savivaldybės administracijos vadovybe. Jie aptarė galimybes Kaune 2016 metais surengti Tarptautines vaikų žaidynes.

„Malonu, kad savo užimtoje darbotvarkėje radote laiko atvažiuoti į Kauną. Pats asmeniškai nesu dalyvavęs šiose žaidynėse, tačiau girdėdamas tik geriausius įspūdžius iš Tarybos narių, kurie jose dalyvavo, suprantu, kad Tarptautinės vaikų žaidynės yra be galo įspūdingas renginys.

Paskatintas Tarybų narių kreipiausi į Tarptautinių vaikų žaidynių komitetą dėl galimybės Kauno miestui suorganizuoti šias žaidynes. Tikiu, kad Kaunas gali būti ne tik krepšinio sostinė, bet ir prisiimti visus įsipareigojimus bei suorganizuoti aukšto lygio varžybas“, – svečius sveikino miesto vadovas A. Kupčinskas.

Anot mero pavaduotojo Stanislovo Buškevičiaus, jeigu Kaunui būtų suteikta galimybė tapti žaidynių organizatoriais – tai būtų pačios geriausios žaidynės istorijoje.

Tarptautinių vaikų žaidynių prezidentas T. Rasch dėkojo miesto vadovams, kad jie pareiškė norą prisiimti tokius įsipareigojimus ir surengti žaidynes Kaune.

„Manome, kad Kaunas galėtų pretenduoti žaidynes suorganizuoti 2016 metais. Iš Europos žemyno be jūsų miesto pageidavimą pareiškė vienas Airijos miestas.

Tarptautinės vaikų žaidynes per tiek metų išaugo iki aukščiausio lygio varžybų. Anksčiau jų programoje buvo tik 2-3 sporto šakos, dalyvaudavo apie 300 dalyvių. Tuo tarpu dabar žaidynėse dalyvauja 1500-2000 vaikų, kurie dėl apdovanojimų kovoja devyniose sporto šakose“, – pasakojo T. Rasch.

Prezidentas priminė, kad jau yra išrinkti miestai, kurie žaidynes organizuos iki 2014 metų. 2011 m. žaidynės vyks Lankarkšyre (Škotijoje), 2012 m. Daegu (Korėjoje), 2013 m. Kanadoje, 2014 m. Australijoje. Komitetas laikosi principo, jog žaidynės turi keliauti tarp žemynų.

Iki dabar jau yra įvykusios 44 vasaros žaidynės, 4 žiemos, kuriose dalyvavo 318 tūkst. vaikų iš 418 miestų, 91 valstybių.

Žaidynių organizatorius privaloma tvarka turi organizuoti atletikos ir plaukimo rungtis, o visas kitas sporto šakas pasirenka pats miestas. „Kaip suprantu, jūsų miestui krepšinis yra be galo svarbus, manau, kad daugelis pasaulio šalių jūsų pasirinkimui pritartų. Be to, praėjusiais metais pirmą kartą žaidynėse buvo buriavimo rungtis, kuri, manau, sulauktų pasisekimo ir Kaune“, – teigė prezidentas.

Kauno miesto meras A. Kupčinskas patvirtino, kad Kaunas tikrai pasiryžęs suorganizuoti Tarptautines vaikų žaidynes. „Mes esame kantrūs ir tikime, kad mūsų miestui bus suteikta ši galimybė. Esu įsitikinęs, jog mes pajėgūs surengti ne prastesnes žaidynes, nei kiti pasaulio miestai. Patirties organizuojant tarptautinio lygio varžybas mes jau turime“, – sakė meras.

Po susitikimo su miesto vadovybe delegacija išvyko apžiūrėti Kauno miesto sportinių bazių – Žalgirio areną, S. Dariaus ir S. Girėno stadioną, rekonstruojamą „Girstučio“ kultūros ir sporto centrą ir kt.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: