(c) kaunas.lt archyvo nuotr.

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorė Edita Gudišauskienė trečiadienį surengė susitikimą su Valstybinės miškų tarnybos atstovais.

Savivaldybėje prieš kelias savaites vyko Kauno miesto miškų plotų patikslinimo projekto pristatymas. Po jo gautos bendruomenės centro „Žaliasis Ąžuolynas“ ir kitų suinteresuotų grupių pretenzijos, kad ketinama kai kuriose mieste esančių miškų teritorijoje panaikinti valstybinės reikšmės miško statusą, o kai kur valstybinio miško status suteikti naujoms teritorijoms. Iš viso kalba ėjo apie 300 tokių vietų.

Į susitikimą savivaldybėje atvyko Valstybinės miškų tarnybos direktoriaus pavaduotojas Albertas Kasperavičius. Valstybinė miškų tarnyba rengia Kauno miesto miškų plotų patikslinimo projektą. Šis projektas kol kas dar yra derinimo stadijoje.
„Žinome, kad šiuo metu yra rengiamas valstybinės reikšmės miškų plotų schemos pakeitimo projektas. Schemoje kalbama apie teritorijas, kurios labai rūpi tiek kauniečiams, tiek miesto vadovams. Kalbame apie sklypus Ąžuolyno parke, tolimųjų metimų sektoriuje, Dainų slėnyje. Kauno miesto savivaldybė laikosi tvirtos nuomonės ir nepritaria, kad Ąžuolyno parko atskiriems sklypams būtų panaikintas valstybinio miško statusas“, – sakė administracijos direktorė E. Gudišauskienė.
Pasak jos, nors jau ir vyko vienas viešas projekto svarstymas su visuomene, liko neaiškumų, kokiais kriterijais remiantis vienos teritorijos „išimamos“ iš miškų teritorijos, o kitos „įjungiamos“.
Gyventojams, seniūnijoms, bendruomenėms Valstybinės miškų tarnybos atstovai turi aiškiai ir konkrečiai išdėstyti schemos rengimo kriterijus bei pateikti visą reikalingą informaciją.
„Savivaldybė gins viešąjį interesą ir stengsis išsaugoti minėtoms teritorijoms valstybinio miško statusą. Jei dalis teritorijos neturės valstybinio miško statuso, galima prognozuoti, kad ilgainiui šie plotai bus urbanizuoti. Tai rodo liūdna patirtis. Negalima leisti, kad taip atsitiktų dar kartą“, – poziciją išdėstė E. Gudišauskienė.
Ji taip pat paprašė, kad parengto projekto medžiaga būtų pateikta savivaldybei. Projektas artimiausiu metu bus derinamas su savivaldybės administracija, o gruodžio antroje pusėje jis turės būti apsvarstytas viešai. Iki viešojo svarstymo pradžios ir svarstymo metu bus galima pateikti pasiūlymus, nuomones, rekomendacijas, atsiliepimus.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: