(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Kauno miesto savivaldybėje lankėsi italų kunigas Renatas Abeni, kuriam mero pavaduotojas Algimantas Kurlavičius padėkojo už septynerių metų veiklą Kauno miestui labui ir įteikė mero padėką už daugelį socialinių iniciatyvų, įgyvendintų Kaune.

Kunigas Renatas Abeni prieš septynerius metus atvyko iš Brescia (Italija) miesto. Kunigui prieš tai teko pabendrauti su vaikais iš Kauno. Jis taip susižavėjo mažaisiais kauniečiais, kad pasiprašė savo vyskupo leisti jam vykti į Lietuvą. Taip kunigas atsidūrė Kaune. Čia jis dirbo su vaikais, jaunimu, seneliais, šeimomis, turinčiomis problemų. Jo dėka daugelis vaikų namų auklėtinių vasaros atostogų metu išvykdavo paviešėti į italų šeimas.

„Jūsų dvasinė veikla Kauno Seminarijoje ir jūsų moraliniai bei socialiniai įsipareigojimai mūsų bendruomenei mums visiems tapo aukšto lygio sektinu pavyzdžiu”, – dėkojo kunigui mero pavaduotojas.

„Džiaugiamės, kad kunigas Abeni buvo tarp mūsų. Jis vaikus ne tik ruošdavo pirmajai komunijai, bet ir skaitydavo jiems pasakas, organizuodavo pačią įvairiausią veiklą. Vaikai pramoko italų kalbos, o tai – didžiulis turtas”, – apie kunigą kalbėjo Kauno savivaldybės vaikų globos namų direktorė Elena Trijonienė.

„Malonu buvo dirbti Lietuvoje, pažinti daug įvairių žmonių, pasidalinti patirtimi. Labai tikiuosi, kad netrukus ir čia veiks tokie vaikų, jaunimo dienos centrai kaip Italijoje, kuriuose renkasi tikintieji ir pasauliečiai, jaunimas, šeimos, kur visi kartu sportuoja, žaidžia, meldžiasi”, – sakė penktadienį iš Kauno išvyksiantis kunigas R. Abeni.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: