Kaune formuojama nauja valdančioji koalicija
(c) Urtės Latkauskaitės archyvo nuotr.

Laikinai einantis Kauno miesto mero pareigas Kęstutis Kriščiūnas šiandien, spalio 21 d., vykusios spaudos konferencijos metu informavo, kad keturios Kauno miesto taryboje esančios partijos formuos naują valdančiąją koaliciją.

Naujosios koalicijos partneriai bus Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos socialdemokratų partija, Liberalų ir centro sąjunga ir Partija Tvarka ir teisingumas.

„Visiems kilo daug klausimų dėl vakarykščių įvykių, todėl norėtųsi įnešti šiek tiek aiškumo. Mūsų netenkino darbas Taryboje, o ypač Administracijos darbas. Nemanau, kad meras ir mero pavaduotojai turi tiesiogiai bendrauti su skyrių vedėjais, sakyti jiems, kaip atlikti savo darbą. Nemažai sprendimų buvo priimta, net nepasitarus su koalicijos partneriais.

Tikiu, kad naujai formuojama koalicija galės dirbti naudingiau Kaunui“, – per spaudos konferenciją kalbėjo laikinai mero pareigas einantis, socialdemokratas Kęstutis Kriščiūnas.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos lyderis Andrius Kupčinskas įsitikinęs, kad naujoji koalicija galės tinkamai atstovauti kauniečių interesus.

„Per rinkimus kauniečiai aiškiai pasakė, kurias partijas palaiko ir kurios partijos turėtų formuoti valdančiąją daugumą – tai Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai ir Lietuvos socialdemokratų partija. Koalicijos „Už Kauną“ viduje buvo tiek nesutarimų, kurie tikrai naudos miestui neatnešė“, – kalbėjo Tarybos narys Andrius Kupčinskas.

Būsimieji koalicijos partneriai jau šiandien pradėjo derinti koalicijos sutarties tekstą bei jos programą. Visi partneriai vienbalsiai pritaria, kad susitarimai turi būti ilgalaikiai, nes koalicija ketina dirbti iki 2015 metų.

„Trečiadienį ketinam pasirašyti koalicijos sutartį, o programą tikriausiai pristatysim jau ketvirtadienį per Tarybos posėdį. Taip pat ieškosim ir naujos koalicijos rėmėjų, tačiau sprendimą dėl rėmėjų ar partnerių priimsim tik visi kartu nusprendę“, – artimiausius darbus vardino Tarybos narė Gintarė Skaistė.

Liberalų ir centro sąjungos frakcijos vadovas Arvydas Garbaravičius pateikė nemažai darbų pavydžių, kurie buvo vykdomi per lėtai, vangiai, trūko griežtos kontrolės. Jis taip pat užsiminė, kad naujoji koalicija svarsto galimybę atšaukti Tarybos sprendimą dėl detaliojo plano suformavimo Taikos pr. 147.

Koalicijos partneriai užsibrėžę dirbti miestui, o ne tik dalintis postais. Pagrindiniu darbu šiuo metu jie įvardija kitų metų savivaldybės biudžetą. „Valstybės biudžeto formavimas jau pajudėjęs, o Kaunui yra skiriamos tik ašaros. Nesinorėtų, kad Kauno miesto biudžete atsivertų dar didesnė skylė, nei yra dabar“, – sakė Andrius Kupčinskas.

Partijos Tvarka ir teisingumas narė Aušra Ručienė pritarė koalicijos partneriams, kad būtina rūpintis miesto gerove. „Mūsų partijos pagrindinis tikslas pasirūpinti Kauno miesto gyventojais ir padėti jiems spręsti jų problemas“.

Naujoji koalicija visų savo darbų neatskleidė, bet tikrai patvirtino, kad laukia permainos. Tikrai žadama grąžinti Kolegijos instituciją, kuri padės Tarybos nariams labiau prižiūrėti Administracijos darbą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: