Kaunas.lt archyvo nuotr.

Kaune baigiamas filmuoti ispanų režisieriaus André Cruz Shiraiwa filmas „Crónica de Otro Confín” („Kronika iš už sienos”). Nors darbas vyks dar iki spalio 10 d., didžioji filmo medžiagos dalis jau nufilmuota.

S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome trečiadienį apsilankę miesto meras Andrius Kupčinskas ir jo pavaduotojas Stanislovas Buškevičius savo akimis galėjo pamatyti, kaip filmuojamos filmo scenos.

Dalis filmo scenų nufilmuota Kauno sporto halėje, I Kauno forte, Aleksoto aerodrome, o kitą savaitę darbai persikels į paviljoną, esantį S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje. Kauno miesto savivaldybė sutiko, kad pastaraisiais dviem objektais kūrybinė grupė naudotųsi nemokamai.

Dalis Aleksote esančio aerodromo penkioms savaitėms virto filme vaizduojama pabėgėlių stovykla su keliomis dešimtimis barakų. Pasak Lietuvos kino studijos vadovo Ramūno Škiko, filme vaizduojama nekonkreti šalis, todėl jame atpažinti Kauno vietas bus nelengva.

„Iš karinio konflikto zonos bėgantys žmonės patenka į stovyklą, kurioje jie filmuojami. Pabėgėliai ne iš karto pastebi įrengtas vaizdo kameras, kurių fiksuojamą vaizdą stebi kitos šalies gyventojai ir balsuoja už jiems patinkančius pabėgėlius. Kai šie supranta, kad pateko į tam tikrą žaidimą ir suvokia, kad žiūrovų favoritams sudaromos patogesnės gyvenimo sąlygos arba suteikiama galimybė iš stovyklos persikelti į taikią šalį, pradeda stengtis įtikti žiūrovams. Taip tarsi atsiranda dvi stovyklos. Vienoje gyvena žmonėms, kuriems – tai tik žaidimas, realybės šou, kitiems – tai išlikimo klausimas”, – apie filmo idėją pasakojo R. Škikas.

Pagrindinius filmo vaidmens atlieka 10 ispanų aktorių. Be daugiau nei 900 masinėse scenose besifilmuojančių lietuvių, filme vaidmenis gavo ir apie 40 lietuvių aktorių, kuriuos išsirinko pats režisierius. Anot Lietuvos kino studijos vadovo, juosta sukama katalonų kalba, tačiau tai nė kiek neapribos jos demonstravimo galimybių net pačioje Ispanijoje, kur ispanų kalba dubliuojami ne tik kino teatruose rodomi filmai, bet ir beveik visi televizijos kanalai.

Kūrybinės grupės darbo grafikas labai įtemptas – filmavimo aikštelėje paprastai dirbama 6 dienas per savaitę, po 12-14 valandų.

„Laisvas tik sekmadienis, bet dažniausiai tą dieną visi miega ir mums nėra kada sukti galvos dėl pramogų užsieniečiams. Tik šį savaitgalį turėsime dvi laisvas dienas, tad ispanai suplanavę nuvažiuoti į Nidą”, – pasakojo R. Škikas.

Ispanų kino kūrėjai laikinąją sostinę atrado Kauno kino studijos įgyvendinamo projekto „Kaunas Film Office” dėka. Pagrindinis projekto tikslas – pritraukti užsienio ir Lietuvos kino industrijos kompanijas dirbti ir kurti Kauno mieste ir rajone.

Rūta Vaitkevičiūtė

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: