(c) Krs.lt archyvo nuotr.

SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centras dalyvauja tarptautiniame Švietimo mainų paramos fondo finansuojamame Griundtvig mokymosi partnerystės mokymosi visą gyvenimą programos projekte „Nagingos rankos – bendra skirtingų kultūrų kalba“. Centras pirmą kartą dalyvauja tarptautinėje mainų programoje ir labai džiaugiasi galimybe susipažinti bei užmegzti ryšius su socialinėmis bei suaugusiųjų švietimo įstaigomis iš Turkijos, Ispanijos bei Kipro. Šių trijų šalių delegacijos spalio 6 d. lankėsi Kauno rajono savivaldybėje, kur juos priėmė meras Valerijus Makūnas.

2010 m. balandžio 26–30 dienomis, besimokantieji šiose organizacijose susitiko Kipre. Čia mokėsi kurti skirtingų šalių rankdarbius, sužinojo apie kipriečių gyvenimą, kultūrą, istoriją, organizacijos veiklą. Šių metų spalio 4–8 dienomis vyks projekto „Nagingos rankos – bendra skirtingų kultūrų kalba“ dalyvių susitikimas Lietuvoje. Susitikimo tikslas – pasidalyti praktine patirtimi, skirtingomis tradicijomis gaminant rankdarbius, aptarti projekto įgyvendinimo procesą, pasidžiaugti pasiektais rezultatais.

Susitikime su projekto dalyviais Kauno rajono savivaldybės meras V. Makūnas pristatė svečiams rajoną, kaip augantį tiek gyventojų, tiek veikiančių įmonių skaičiumi, tiek teikiamų paslaugų spektru. „Šiuo metu itin svarbios socialinės paslaugos. Kaip ir visoje šalyje, rajone susiduriame su bedarbystės problema, tačiau bendromis Savivaldybės ir socialinių paslaugų srityje dirbančių įstaigų pastangomis pavyko suvaldyti situaciją. Taip pat daug dėmesio skiriame mokymosi visą gyvenimą programai. Mūsų tikslas – kad socialinė pagalba pagalbą pasiektų kiekvieną paprastą žmogų, gyvenantį ne tik greta didesnių urbanistinių centrų, bet ir atokesnėse kaimiškose vietovėse. Jūsų buvimas čia leis pasidalyti patirtimi, problemų sprendimo būdais. Džiaugiuosi, kad Kauno rajono socialinių paslaugų centras suteikia galimybę dalytis patirtimi, pažinti kitas kultūras ir mokytis. Tiltai ir bendrystė jungia ne tik upės krantus, jungia miestus ir kaimus, o šiomis nors rudeniškai vėsiomis, bet saulėtomis dienomis sujungė ir keturias skirtingų kultūrų šalis“, – įteikdamas suvenyrus ir knygą apie Kauno rajono gamtą bei kultūros paveldą, teigė V. Makūnas.

Projektas „Nagingos rankos – bendra skirtingų kultūrų kalba“ vykdomas nuo 2009 m. spalio ir tęsis iki 2011m. liepos. Pagrindinė projekto idėja – pasidalyti rankdarbių gaminimo tradicijomis, puoselėjamomis skirtingų kultūrų šalyse. Projekte dalyvauja socialinę atskirtį patiriantys bei neįgalūs asmenys.

Projektą koordinuoja organizacija „Merkezi“ iš Turkijos, turinti didžiulę rankdarbių gaminimo patirtį. „Merkezi“ centre suaugusieji įgyja naujų įgūdžių, vėliau gali dirbti savarankiškai, pradėti savo amatų verslą ar įsidarbinti. Ispanijos suaugusiųjų švietimo centre ugdomi pagyvenusio amžiaus žmonės, kurie dėl istorinių priežasčių savo laiku negalėjo įgyti vidurinio ar profesinio išsilavinimo. Kipre veikianti asociacija teikia laikino apnakvindinimo, socialinio darbuotojo paslaugas, padeda visuomenėje įsitvirtinti smurtą patyrusioms moterims.

Kauno rajono socialinių paslaugų centras džiaugiasi galėdamas priimti svečius Lietuvoje, mokyti juos lietuviškų rankdarbių, supažindinti su Lietuvos kultūra, papročiais bei pasidalyti patirtimi. Centras tikisi, kad šis susitikimas taps didele švente tiek organizacijoje dirbantiesiems žmonėms, tiek Kauno rajono bendruomenės nariams, kuriems bus suteikta unikali galimybė betarpiškai bendrauti su skirtingų šalių bendraminčiais, likimo draugais bei įgyti naujų įgūdžių kuriant rankdarbius, dalyvaujant projekto veiklose. Nors projektas dar tik įpusėjo, visi projekto dalyviai džiaugiasi naujais įspūdžiais, dalijasi teigiamomis emocijomis.

Kauno rajono savivaldybės informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: