(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Šią savaitę Kauno miesto viešojo transporto stotelėse pasirodė naujos informacinės švieslentės, kurios yra pranašesnės už senąsias.

Kaip ir ankstesnės švieslentės, šios keleivius esamu laiku informuoja apie į konkrečią stotelę atvykstantį viešąjį transportą. Naujosios švieslentės yra dvigubai didesnės – 10-ies eilučių, jose telpa informacija apie devynis maršrutus. Nurodomas maršruto numeris, transporto priemonės tipas (žemagrindė ar ne), kryptis ir atvykimo į stotelę laikas.

Iš to paties gamintojo įsigytos didesnės švieslentės išvaizda atrodo taip pat, kaip ir senosios.

Netikėtai atsiradusios švieslentės maloniai nustebino keleivius, mat iki šiol centrinėje Kauno dalyje buvusios 4 eilučių švieslentės buvo nepakankamai informatyvios – dažniausiai jose tilpdavo tik po 1 ar 3 minučių atvykstantys maršrutai. Naujuose ekranuose keleiviai matys dvigubai daugiau informacijos. Todėl dabar galima tiksliau vertinti transporto judėjimą laukiant stotelėje.

Naujoms švieslentėms dar reikia papildomo reguliavimo, tai turėtų užtrukti bent keletą dienų. Iškart pakabintose švieslentėse nebuvo matyti autobusus ir troleibusus simbolizuojantys indeksai A ir T. Šie laikini trikdžiai miesto svečiams sukėlė nedidelių nepatogumų, tačiau kauniečiai džiaugėsi pagerėjusiu informatyvumu pagrindinėse Kauno stotelėse.

Senosios švieslentės, vietoj kurių pakabintos naujosios, atsiras kitose vietose – tose stotelėse, kur labiausiai pageidavo keleiviai.

Baigus naujųjų švieslenčių montavimo darbus, Kaune jau bus 43 (8 naujos ir 35 senos) keleivius apie atvykstantį transportą informuojantys ekranai.

Remiantis Kauno miesto savivaldybės informacija, šiuo metu įrengiamose naujose švieslentėse be įprastos viešojo transporto informacijos bus teikiama informacija apie naujai priimtus Tarybos sprendimus, kurie aktualūs miesto visuomenei, vykdomas diskusijas, apklausas, Savivaldybės vykdomus projektus, jų eigą, organizuojamus renginius.

Kaunas.lt interneto puslapyje skelbiama, jog švieslentės ir joms valdyti skirta programinė įranga kainavo beveik 353 tūkst. litų.

Visos lėšos yra gautos iš Europos Sąjungos finansuojamo projekto „Kauno miesto viešojo administravimo sektoriaus veiklos skaidrumo didinimas informacinių ir ryšių technologijų priemonėmis įtraukiant savivaldybės bendruomenę“.

Algirdas Musneckis,
Viešojo transporto entuziastai!

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: