Kaunas pasaulio čempionai sukryžiavo kardus
(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Pirmadienio (liepos 11 d.) vakarą į Kauno Rotušės aikštę žmonės ėmė būriuotis dar gerokai prieš 20 val., nors Lietuvos devyniolikmečių krepšinio rinktinė, kaip ir dera žvaigždėms, vėlavo apie pusvalandį.

Tik pasirodžius autobusui, jau beveik apypilnė aikštė, pasitiko krepšininkus šūksniais ir ovacijomis. Auksą iš Latvijos parvežę devyniolikmečiai lipo iš autobuso pasipuošę veidus trispalvės spalvomis. Pačių didžiausių plojimų sulaukė rinktinės vedlys Jonas Valančiūnas, kuris aukštai iškėlė pasaulio čempionų taurę.

„Sveiki atvykę į pasaulio krepšinio sostinę, Lietuva džiaugiasi pergale jau dvi dienas. Neabejojau jūsų pergale finale, kai išgirdau Jono Valančiūno žodžius prieš ketvirtfinalio rungtynes, kad „finale būsime geriausios formos“, – Kauno Rotušėje jaunuosius krepšininkus sveikino miesto meras Rimantas Mikaitis.

Krepšininkams buvo įteikti jau tradicija tapę vardiniai kalavijai.

„Didžiuojuosi savo vyrais, kurie įrodė, kad turi kovingą dvasią. Kaunas yra tikroji krepšinio sostinė“, – kaip visada kuklus išliko rinktinės treneris Kazys Maskvytis.

„Net nežinau ką pasakyti. Be jūsų visų palaikymo nieko nebūtų išėję“, – dėkojo naudingiausias čempionato žaidėjas Jonas Valančiūnas.

Sukryžiavę kardus bendrai nuotraukai, vėliau jaunieji čempionai pakilo į Rotušės balkoną, kur minia juos pasitiko pragarišku triukšmu. Gan ilgai mojavę kardais, atsisveikindami krepšininkai nusilenkė susirinkusiems kauniečiams ir patraukė link rinktinės autobuso.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: