Kaune planuojama inicijuoti triukšmo žemėlapio parengimą
(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Kaunas jau antrą vasarą gali didžiuotis atgijusiu miesto Senamiesčiu, kuriame nebetrūksta nei renginių, nei lankytojų ne tik savaitgaliais, bet ir darbo dienomis. Tai įtakojo verslininkų norą įsikurti seniausioje Kauno dalyje ir taip dar labiau ją atgaivinti.

Pavyzdžiui, vien dalyje Rotušės aikštės nuo Vilniaus gatvės iki Kumelių gatvės veikia septynios maitinimo ar pasilinksminimo vietos. Keli nauji restoranai, veiksiantys pagrindinėje Senamiesčio gatvėje, atidarymus atšventė vos prieš keletą dienų.

Žinios džiugios. Bet ne visiems. Didėjančiu pasilinksminimo vietų kiekiu nėra patenkinti Kauno Senamiesčio gyventojai. Jie gana dažnai, ypač šią vasarą, skundžiasi dėl namuose girdimo triukšmo policijos pareigūnams. Apie koncertus, garsias šnekas ir kitus panašius pažeidimus atsakingi asmenys informuojami vos ne kas vakarą nuo 22.30 – 23.00 val.

Verslininkai vis dažniau prabyla apie tai, kad jiems nuolat tenka aiškintis policijos pareigūnams. O norėdami, kad prie jų barų gyva muzika grotų po 23 val., privalo gauti atskirą leidimą. Tai iš tiesų apsunkina jų darbą.

Žinome galybę pavyzdžių kaip naktinis gyvenimas vyksta kituose Europos miestuose. Jų savivaldybės kažkada taip pat turėjo atremti gyventojų skundus ir priimti ryžtingus sprendimus – kas yra miesto centras – miegamasis ar aktyvusis rajonas. Sprendimai buvo priimti. Rezultatais niekas nebesiskundžia.

Kodėl Kaune tiek metų nesukurtas vadinamasis triukšmo žemėlapis, numatantis, kuriose miesto vietose naktinis gyvenimas galėtų vykti ilgiau be specialių leidimų?

Kauno miesto savivaldybės Miesto ūkio komitetas šį klausimą svarstys rugpjūčio 22 – ąją vyksiančiame posėdyje. Planuojama inicijuoti triukšmo žemėlapio parengimą ir patvirtinimą taryboje.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: