figureskating.about.com archyvo nuotr.

Kaune baigėsi Lietuvos dailiojo čiuožimo čempionatas, kuriame dalyvavo 40 čiuožėjų iš Kauno, Vilniaus, Elektrėnų ir Klaipėdos. Sportininkai varžėsi suaugusių, jaunimo ir jaunių grupėse.

Lietuvos suaugusių moterų čempione tapo Aleksandra Golovkina. Nežymiai nuo nugalėtojos atsiliko Inga Janulevičiūtė, laimėjusi laisvąją programą. Trečia liko Julija Kravčenko. Visas tris sportininkes treniruoja Kauno žiemos sporto mokyklos treneris Dmitrijus Kozlovas.

Vyrų varžybų nugalėtoju tapo LKKA III kurso studentas Saulius Ambrulevičius (trenerė Eglė Kliučakienė).

Lietuvos jaunimo čempione tapo Deimantė Kizalaitė (trenerė Loreta Vitkauskienė) net 22 taškais aplenkusi savo varžoves Ugnę Pečiukaitytę (trenerė Indrė Paulaitienė) ir Guostę Damulevičiūtę (trenerė Loreta Vitkauskienė). Ši perspektyvi sportininkė laisvojoje programoje atliko net penkis trigubus šuolius ir ženkliai pagerino savo asmeninį rezultatą. Šis rezultatas neatsitiktinis. Šį sezoną čiuožėja nemažai laiko praleido Sankt Peterburge (Rusija), kur ją treniravo olimpinis čempionas Aleksejus Urmanovas.

Dar iki šalies čempionato sportininkė demonstravo puikius rezultatus. Tarptautinėse varžybose Varšuvoje (Lenkija) Deimantė Kizalaitė užėmė pirmąją vietą tarp 46 sportininkių, Dortmunde (Vokietija) vykusiose varžybose “NRW Trophy” buvo antra tarp 28 sportininkių. Sezono pradžioje ji taip pat tapo tarptautinių varžybų Minske (Baltarusija) nugalėtoja.

Kitą sezoną sportininkei sukaks 14 metų ir ji jau galės dalyvauti pasaulio jaunimo čempionate bei pasaulio “Grand Prix” etapuose. Vasario 26 dieną D. Kizalaitė išvyksta į pasaulio vaikų žaidynes Ufoje (Rusija), kur stengsis pratęsti Lietuvos jaunųjų čiuožėjų auksines tradicijas. 2009 m. Šveicarijoje vykusiose žaidynėse čempione tapo Rimgailė Meškaitė. 2011 m. iš Kanados auksą parvežė Aleksandra Golovkina, o sidabrą – Deimantės brolis Deividas Kizala, tapęs šių metų Lietuvos jaunimo čempionu.

Pirmą kartą Lietuvos dailiojo čiuožimo čempionatų programoje buvo įtrauktas ir porinis čiuožimas. Pirmaisiais nugalėtojais tapo Goda Butkutė ir Nikita Jermolajevas (trenerės Lilija Vanagienė ir Liudmila Velikova), kurie abi varžybų dienas demonstravo gražias programas, sudėtingus pakėlimus bei sinchronišką čiuožimą, nors kartu treniruojasi mažiau nei pusę metų. Savo puikiu čiuožimu jie nustebino ne tik žiūrovus, bet ir Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) teisėjus bei techninius specialistus, dalyvavusius varžybose. Tad netolimoje ateityje Lietuva Europos ir pasaulio čempionatuose, be šokėjų poros Isabellos Tobias ir Deivido Stagniūno, turės atstovus ir poriniame čiuožime.

Šis čempionatas buvo paskutinės varžybos prieš artėjančius svarbiausius sezono startus. Vasario pabaigoje Ufoje vyks pasaulio vaikų žiemos žaidynės, kitą savaitę Milane (Italija) prasidės pasaulio jaunimo dailiojo čiuožimo čempionatas, o kovo 11-18 dienomis Londone (Kanada) vyks pasaulio suaugusių čempionatas.

Pasaulio jaunimo čempionate Milane Lietuvai atstovaus Aleksandra Golovkina, o į suaugusių čempionatą vyks Inga Janulevičiūtė – vienintelė iš Lietuvos pavienio čiuožimo atstovų, surinkusi kvalifikacinius taškus trumpoje bei laisvoje programose tarptautinėse varžybose Dortmunde (Vokietija), kurie suteikia teisę dalyvauti tokio rango varžybose. Pasaulio čempionate bus kovojama dėl kelialapių į 2014 m. Sočio žiemos olimpines žaidynes.

Sauliui Ambrulevičiui šį sezoną nepavyko surinkti reikalingų kvalifikacinių taškų ir jis nedalyvaus čempionate, tačiau š.m. rugsėjo mėnesį Obersdorfe (Vokietija), tarptautinių varžybų “Nebelhorn Trophy” metu bus išdalinti paskutiniai kelialapiai į olimpines žaidynes Sočyje. Saulius Ambrulevičius dalyvaus šiose varžybose.

Daugiausiai medalių šalies pirmenybėse – 12 – iškovojo Kauno žiemos sporto mokyklos “Baltų ainiai” auklėtiniai, keturi medaliai atiteko Vilniaus klubo “Tvizlas” sportininkams, du – Klaipėdos “Speigo” atstovams ir vienas – Elektrėnų sporto mokyklos auklėtiniui.