Kaune šurmuliavo šventė
(c) Žemės ūkio rūmų archyvo nuotr.

Spalio 8-9 d. Kauno centre šurmuliavo šventė „Ruduo – derliaus metas 2011“, skirta padėkoti žemę dirbantiems žmonėms: ūkininkams, sodininkams, daržininkams.

Šventė prasidėjo Šv. mišioms už žemdirbius Šv. arkangelo Mykolo (įgulos) bažnyčioje, o vėliau šventinė eisena, lydima Kauno pučiamųjų orkestro „Ąžuolynas“ pajudėjo link scenos prie Kauno miesto savivaldybės, kur šventė buvo oficialiai atidaryta. Scenoje buvo sveikinami žemdirbiai, o šventės dalyvius savo dainomis ir muzika linksmino liaudies muzikos kapelos bei įvairūs ansambliai.

Renginio pradžioje buvo perskaitytas LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas renginio dalyviams, kauniečiams ir miesto svečiams.

Prezidentė teigė, kad susitelkimas, noras pabūti kartu, pasidalyti patirtimi ir pasidžiaugti laimėjimais padės nugalėti kylančias kliūtis, ir paragino ir toliau sėkmingai plėtoti prekybą. Žemdirbius taip pat sveikino Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Jonas Dagys, Žemės ūkio ministerijos viceministras Aušrys Macijauskas, Kauno miesto vicemeras Povilas Mačiulis, Lietuvos žemės savininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Nagulevičius, LR Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas.

Šventėje buvo apdovanoti išskirtinių rezultatų pasiekę ūkininkai bei žemdirbių organizacijų atstovai: Audrius Banionis – už pažangų ūkininkavimą ir gerus ūkinės veiklos rezultatus, Antanina Miknevičienė – už daržininkystės sektoriaus puoselėjimą, Vitalijus Petronis – už sodininkystės ūkio plėtojimą ir naujų technologijų diegimą, kooperatyvo „Eko tikslas“ direktorius Mindaugas Petkevičius – už ekologinių ūkių kooperacijos skatinimą, Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos pirmininkas Saulius Daniulis – už ekologinio ūkininkavimo propagavimą, Nikolajus Dubnikovas – už aktyvią veiklą Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijoje, Kęstutis Kviklys – už techninių žinių sklaidą, Vidmantas Girdzijauskas – už daržininkystės plėtrą ir aktyvų dalyvavimą kooperacijoje, Marius Liaugminas – už darbštumą auginant gausų daržovių derlių Lietuvos žmonėms, bitininkas Zigmas Kušeliauskas – už skanų ekologišką medų, LŽSS Tarybos pirmininkas Gintaras Nagulevičius – už darbštumą, sugebėjimą bendrauti su žmonėmis ir gerą organizacinį darbą, Vanda Kazlauskienė – už aplinkosaugos puoselėjimą, Zita Kažemėkaitienė – už grožio puoselėjimą savo užaugintais jurginais, Lietuvos daržovių augintojų asociacijos direktorė Zofija Cironkienė – už aktyvią visuomeninę veiklą, LŽSS pirmininko pavaduotoja Antanina Venckūnienė– už nuoširdų, svarbų bei ilgametį pasiaukojamą darbą žemdirbių labui, LR žemės ūkio rūmų vyr. specialistė. ekologiniam žemės ūkiui ir agroaplinkosaugai Dr. Edita Karbauskienė – už nuoširdų ir profesionalų darbą ekologiškai ūkininkaujančių žemdirbių labui.

Tuo tarpu ūkininkai džiugino kauniečius ir miesto svečius savo pasiekimais. Laisvės alėjoje vyko ūkininkų užauginto derliaus ir pagamintų maisto produktų, amatininkų bei tautodailininkų dirbinių mugė, įsikūrė mobilieji ūkininkų turgeliai ir tautinio paveldo ekspozicija.

Šventė, sulaukusi didelio kauniečių ir miesto svečių susidomėjimo, praskaidrino rudenišką savaitgalį, suteikė daug džiaugsmo ir gerų įspūdžių tiek žemdirbiams, tiek miestiečiams.

Žemės ūkio rūmų informacija

Sponsored video

Taip pat skaitykite: