(c) Organizatorių archyvo nuotr.

Du didžiųjų XX a. pasaulinių karų mūšiai atgims kasmetiniame tarptautiniame karo istorijos festivalyje „Muziejų naktis Kauno IX forto muziejuje“.

Gegužės 15 d., šeštadienį, Kauno IX forte vyks įspūdingas teatralizuotas renginys, kuris nukels į praeito amžiaus pradžios ir vidurio įvykius. Patrankų ir kulkosvaidžių kanonados, pėstininkų manevrai įtrauks žiūrovus į autentiškų istorinių įvykių verpetą.

Mūšių inscenizacijose šį kartą dalyvaus apie 100 karo istorijos klubų atstovų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Jie surengs 2 kvapą gniaužiančius teatralizuotus vaidinimus–mūšius.

Pirmasis atspindės vieną iš 1915 metais Kauno apylinkėse vykusių susidūrimų tarp kaizerinės vokiečių armijos ir carinės Rusijos kareivių, kurie bandė atmušti priešų puolimą gindamiesi forte. Kitas mūšis nukels į 1944 m., II pasaulinio karo pabaigą, kai vokiečių pėstininkai bandė sulaikyti rusų armijos veržimąsi iš rytų.

Renginyje bus naudojami autentiški ginklai, tikra karinė pasaulinių karų technika, autentiškos karinės uniformos, o įspūdį sustiprins pirotechnikos efektai.

Žiūrovai galės ne tik stebėti mūšių rekonstrukcijas, bet ir pasivaikščioti po paslaptingus IX forto tunelius, o sutemus nuo jo viršaus grožėtis naktinio Kauno panorama.

Forte bus atidarytos ir nuotraukų parodos: „Kai patrankos tyli“ (apie Pirmojo pasaulinio karo rusų bei vokiečių karių laisvalaikį) bei „Vyrai „žaidžia“ karą“ (akimirkos iš 2009 m. Kauno IX forto muziejuje vykusios muziejų nakties)“

„Šis renginys skirtas supažindinti miesto visuomenę bei svečius su svarbiais Lietuvos ir Kauno miesto istorijos reiškiniais – Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų laikotarpiais bei jų palikimu – gynybiniu paveldu. Tokie renginiai paskatina jaunimo ir kitų aktyvių visuomenės narių susidomėjimą miesto ir šalies istorija, padeda atkreipti dėmesį į karinio paveldo problemas“,- sako renginio organizatorius, Karo paveldo centro direktorius Vladimiras Orlovas.

Nuo 2007 metų organizuojamas renginys jau tapo tradiciniu ir kasmet pritraukia vis daugiau žiūrovų. 2009 metais teatralizuotus mūšius stebėjo apie 5000 žmonių. Renginio pradžia 18 val., įėjimas – nemokamas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: