Organizatorių archyvo nuotr.

Penktadienį, likus penkioms dienoms iki Lietuvos atstovų pasirodymo Londono olimpinių žaidynių deglo estafetėje prie Lietuvos kūno kultūros akademijos kauniečiai į kelionę išlydėjo deglo nešėją Birutę Statkevičienę. Olimpinį deglą Birutė neš liepos 18 dieną Ašdordo mieste.

Jaučiu nedidelį jaudulį prieš kelionę, tačiau nuotaika – pati geriausia, skaičiuoju dienas iki kelionės. Olimpinė ugnis man simbolizuoja saulės šviesą ir šilumą. Nešdama ją noriu pasidalinti šia šviesa su kauniečiais ir visos Lietuvos gyventojais“, – kalbėjo B.Statkevičienė.

Renginyje dalyvavęs ir Birutę sveikinęs LKKA rektorius profesorius Albertas Skurvydas sakė, kad nepaprastai džiaugiasi Statkevičienės sėkme. „Birutė – entuziazmo ir energijos pilna moteris, sugebanti užkrėsti savo auklėtinius teigiama nuotaika. Kilnūs jos darbai, atsidavimas dirbant su neįgaliaisiais įkvepia žmones, todėl džiugu, kad būtent jai patikėta atstovauti Lietuvai olimpinio deglo estafetėje ir šalies žmonėms parnešti olimpinės dvasios gabalėlį“.

Garsi plaukikė, pasaulio ir Europos veteranų plaukimo varžybų prizininkė, Miuncheno olimpinių žaidynių dalyvė Birutė Statkevičienė olimpinį deglą išrinkta nešti visuomenės, praėjusį rudenį vykusio atviro balsavimo metu. Pati buvusi Lietuvos kūno kultūros akademijos studentė Birutė šiuo metu yra Plaukimo katedros docentė. Savo patirtimi pedagogė dalinasi ir su neįgaliaisiais. Birželio pabaigoje jos auklėtinis Mindaugas Dvylaitis Čekijoje Brno mieste vykusiose Europos jaunimo neįgaliųjų žaidynėse iškovojo aukso medalį. Moteris taip pat yra socialinio projekto „Hope Relay“, kurio tikslas – rinkti lėšas Lietuvos SOS vaikų kaimuose gyvenantiems be tėvų augantiems vaikams ir jaunuoliams ambasadorė.

Renginio metu būrys garsių šalies sportininkų, tarp kurių – olimpiečiai lengvaatletė Teresė Nekrošaitė, boksininkas, Pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas Vidas Bičiulaitis, prisijungė prie „Hope Relay“ iniciatyvos. Kartu su Birute Statkevičiene bei renginio vedėju, buvusios grupės „Bavarija“ nariu Juozu Liesiu visi kartu nubėgo simbolinį trijų kilometrų atstumą ir grįžę į dangų paleido puokštę balionų. „Apie 70 vaikų gyvena Lietuvos SOS vaikų kaimuose. Tiek balionų išlydėdami Birutę šiandien apleidome į dangų, su kiekvienu iš jų skirdami ir palinkėjimą mažiesiems. Globos namuose augantiems vaikams reikia mūsų visų emocinio palaikymo ir tikėjimo jų sėkme, o finansine parama pasirūpins „Samsung“, – kalbėjo Juozas Liesis, birželis viduryje lėšas vaikams pats uždirbinėjęs Vilniaus dviračių maratono trasoje.

Apie labdaros ir paramos fondą SOS vaikų kaimai Lietuvoje

SOS vaikų kaimai – tai nepriklausoma nevyriausybinė vaikų gerovės organizacija, suteikianti jaukius namus našlaičiams bei tėvų paliktiems vaikams ir padedanti socialinės rizikos šeimoms. Šiuo metu SOS vaikų kaime bei SOS jaunimo programose globojama ir ugdoma daugiau kaip 100 vaikų ir jaunuolių, suteikiama pagalba 200 vaikų iš socialinės rizikos šeimų. Daugiau informacijos: www.sos-vaikukaimai.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: