(c) LR Aplinkos ministerijos archyvo nuotr.

Kovo 4 d buvo paskelbti nacionalinio rašinių konkurso „Žaliasis kodas“ laimėtojai. Jame dalyvavo per du šimtus šalies moksleivių ir studentų, pasirinkę jiems priimtiniausią rašinio formą – pradedant publicistiniu straipsniu ar esė ir baigiant grožiniu tekstu ar interviu. Šis konkursas surengtas siekiant paskatinti jaunimą išsakyti argumentus, kodėl svarbu imtis vienokių ar kitokių aplinkos apsaugos priemonių, rasti jam pačiam reikšmingų paskatų saugoti aplinką.

Aplinkos ministerija – projekto „Žaliasis kodas“ partnerė. „Mes palaikome visas iniciatyvas, kurios skatina visuomenę, ypač jaunąją kartą, tausoti aplinką ir ja rūpintis“, – sakė aplinkos ministro vardu konkurso dalyvius pasveikinęs ministro patarėjas Andrius Burba. Jis trims laimėtojams įteikė specialiuosius ministerijos prizus – Lietuvos raudonąsias knygas. Jas pelnė kauniškis Nerijus Bitinas už rašinį „Trumparegystė“, Silvija Stankevičiūtė iš Kėdainių rajono už rašinį „Jei ne mes, tai kas?“ ir Vida Petraitytė iš Kretingos rajono už anties Steputės laišką aplinkos ministrui. Kelionę į Briuselį – pagrindinį prizą, kurį įsteigė šį konkursą inicijavusi Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė, laimėjo kauniškė Solveiga Žibaitė už rašinį „Tik tok tik tik tok tik tok“ ir panevėžietis Linas Jocius už rašinį „Žaliasis kodas-205”.

Visi konkursui pateikti darbai paskelbti interneto svetainėje http://www.zaliasiskodas.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ konkurso „Žaliasis kodas“ puslapyje www.facebook.com/zaliasiskodas.

LR Aplinkos ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: