Kauniečius kvies naktinėti kultūringai

Paskelbė: Indrė Urbanavičiūtė Data: 2010-08-23 11:33

Spausdinti | Komentarai

kaunoNaktys3

Pirmąjį rudens šeštadienį kauniečiai vėl kviečiami pramogauti naktį – rugsėjo 4 dieną Kauno centre šurmuliuos nemokamas renginys miestui „Kauno naktys: kultūra ir aš“, kurį organizuoja iniciatyvinė jaunimo grupė „Idėja Kaunui“. Planuojama, kad naktinės Kauno pramogos truks nuo 20 valandos vakaro iki 6 valandos ryto.

Organizatoriai, draugėn susibūrę praėjusiais metais po dienraščio „Kauno diena“ ir Kauno miesto mero skelbto konkurso „Idėja Kaunui“, antrus metus gaivins naktinį Kauno gyvenimą ir siūlys kauniečiams bei miesto svečiams paklausyti įvairios muzikos koncertų, apsilankyti menininkų dirbtuvėse, apžiūrėti naktinę parodą, pasidomėti muziejų ekspozicijomis, pasivaišinti arbata ar dalyvauti neįprastose rankų lenkimo varžybose. Šiais metais savo šalies kultūrą reprezentuos ir Prancūzijos ambasada,

Pasak jaunimo iniciatyvinės grupės, nekomercinio renginio „Kauno naktys: kultūra ir aš” tikslas yra paskatinti domėtis kultūriniu gyvenimu, pagerinti Kauno, kaip saugaus miesto įvaizdį, skatinti jaunimo iniciatyvas bei įtraukti miestiečius ir svečius į turiningas ir kultūrines pramogas, minint pasaulinės kultūros dienos 75 metų jubiliejų.
Iniciatyvos gaivinti Kauną naktį organizatorius paakino anų metų sėkmė – 2009 metais pirmą kartą Kaune organizuotas kultūrinis renginys, rengėjų duomenimis, pritraukė per 50 tūkstančių lankytojų, dalyvavo per 140 dalyvių. Anų metų lapkritį Kauno miesto Taryba nusprendė renginį „Kauno naktys” priskirti prie kitų pagrindinių 2010 – 2012 metų Kauno miesto renginių.

Rengėjai džiaugiasi, kad šiais metais atsirado naujų įmonių, žmonių, kurie nutarė prisidėti prie renginio organizavimo patikėdami studentų ir moksleivių iniciatyva kurti aktyvią kultūrą Kaune. „Džiugu, kad ir šiais metais tos pačios įmones, tie patys žmonės: Audronė ir Jurgis Šefleriai, Vincė Vaidevutė Margevičienė, Kazimieras Kuzminskas, Rimantas Jonas Dagys, Kazys Starkevičius globoja renginį“ –geradarius vardija organizatoriai.

Programos akcentai:

Jaunimo iniciatyvinė grupė – Henrikas Kupcikevičius, Rūta Vyžintaitė, Vaidas Paužuolis, Paulius Uogintas, Dainius Šipelis, Ignas Areškevičius ir Julius Majauskas – kartu su visuomeninėmis organizacijomis, kurios sutiko padėti organizuoti miestiečiams ir svečiams renginį „Vieningas Kaunas“ ir „Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Kauno komitetas“, žada kultūros išsiilgusiems ir jos mylėtojams naktinę programą. Joje Džordana Butkutė skirs nuoširdžią dovaną kauniečiams surengdama specialų koncertą, kuris prasidės 20:00 Rotušės a. Tai pat programoje Prancūzijos Respublikos ambasados kultūros centras pristatys parodą „Prancūzų rašytojų rankos“, taip pat bus „Tradicinis šokių vakaras“, „Kultūrbutis“, kur miestiečiams bus pasiūlyta meninės ir edukacinės veiklos.

Sutartinų giedotojų grupė pristatys savo programą „Sutartinės“, o Kęstutis Ignatavičius su savo grupė „Retro LT“ pagros retro muziką po Rotušės balkonu. Kauno naktų naktį, kvepiančią rudenio magija, Kauną žadins Gediminas Gelgotas ir jo vadovaujamas Naujų Idėjų Kamerinis Orkestras NIKO.

Aklinoje naktyje, spindint žvaigždėms ir degant žvakėms, Rotušės aikštėje, skambant melodijoms, nukeliausime į Romantizmo epochą. Taip pat žadama ir pačio fortepijono revoliuciją, kurioje išgirsime džiazo skambesį iš fortepijono.

Pristatomas vienas iš įdomiausių organizatorių sukurtų projektų, susilaukęs įvertinimo didžiausių kompiuterinių programų kūrėjų – „Kauno neatrastos vietos“ – taip vadinsis projektas, kuris suteiks galimybę pamatyti Kauno miesto gyventojų ir svečių užfiksuotus vaizdus. Neatrastų vietų žavesys tarsi susilies su renginyje vaikščiojančios minios nuotaika. Tai vizualiai išreikš elektroninės muzikos skambėjimas. „Tokiu būdu kauniečiai ir miesto svečiai galės atrasti Kauną visai kitu žvilgsniu ir stebėtis, jog užfiksuoti vaizdai iš tiesų yra ne kokioje egzotiškoje šalyje ar Romos laikus menančiame mieste, bet čia – Kaune,“ – teigia organizatoriai.

„Kauno naktyse“ pasirodys jaunimo grupės, paruošusios programas: „Midnight Journey“/ „Naktinė kelionė saldainių traukiniu“, „Akustinis fotelis užklupo Kauną naktyje…“, „Hidrantas“ ir „Random Fingers“.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Kauno komitetas, propaguodamas humanitarinę teisę ir humanizmo idėją, dalins troškinį ir arbatą išalkusiems ir ištroškusiems besivaikščiodami po renginį.

Šokių aikštelę po atvirų dangumi ir liepomis įkurdins „DJ CoFee“, „DJ deepyfes“ ir „VJ Kultūrinis veiksmas“.

Kokių tik nėra prigalvota etalonų idealiai moteriai! Dažnas vyras pasakytų – graži ir protinga – ko daugiau reikia? O jei dar ir šviesiaplaukė… Va tada ir iškyla bėda: kaip šiame blondinių krašte išsirinkti tą vienintelę? Visos gražios, visos blondinės, beveik visos protingos… Išvada – reikia naujų vertinimo kriterijų! Tad skelbiame naują iššūkį „STIPRIOS BLONDINĖS“, kurį priėmusios moterys galės išbandyti savo jėgas. Šią programa pristatomos pirmosios Lietuvoje blondinių rankų lenkimo varžybos.
Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultetas pakvies miestiečius apžiūrėti parodą, kuri bus eksponuojama centrinių gatvių pastatų vitrinose. Jaunieji menininkai žada dar visę eilę įvairių netikėtumų.

Interaktyvias dirbtuvėles, kaip „Žiedimo naktis. Keramika laisvai“ ir „Stiklas visiems“ bei „Stiklo menas“ pristatys Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto studentai.

„Cechas.com“ pristatys „Galvok žaliai“ ir „Įkvėpimas“ projektus, skatinančius ne tik rūšiuoti šiukšles, gyventi ekologiškai, bet ir domėtis šiuolaikinėmis technologijomis, kurios pritaikomos mene.
Renginio metu veiks Kauno miesto muziejus, Keramikos muziejus, Povilo Stulgos Lietuvių liaudies muzikos instrumentų muziejus, Mykolo Žilinsko dailės galerija, Perkūno namas, Istorinė LR Prezidentūra Kaune.
Visą renginio programą galite rasti čia

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
traffix.lt