(c) stock.xchng archyvo nuotr.

1950 m. įkurta Kauno apskrities viešoji biblioteka šiemet švenčia 60-ąjį jubiliejų. Neeilinei sukakčiai paminėti skiriamas ištisas renginių ciklas, kuriame žiūrovų laukia kino filmų festivalis, kūrybinių idėjų pristatymo vakaras, Skaitytojų klubo susitikimai bei daugelis kitų įsimintinų renginių. Renginių maratonas tęsis nuo rugsėjo 20 d. iki spalio 21 d.

„Iš mažos gilės išauga didelis ąžuolas”, – teigia lietuvių patarlė. Pirmasis bibliotekos direktorius Kazys Povilaitis tokią „gilę” pasodino prieš gerą penkiasdešimtmetį, pasiūlęs praplėsti bibliotekos valdas ir statyti naujus modernius rūmus su erdviomis skaityklomis ir patogiais kabinetais. Šiandien bibliotekos rūmai plyti apsupti didingų ir tvirtų ąžuolų Kauno ąžuolyno parke.

Kas yra biblioteka? Patalpa knygoms laikyti ar įstaiga, skolinanti knygas? Tačiau kas yra knyga be skaitytojų, biblioteka be lankytojų? Tik saugykla. Bibliotekos branduolį sudaro neatsiejama trijulė: knyga – skaitytojas – bibliotekininkas. Didžiuojamės galėdami būti arčiau Knygos ir Skaitytojo, padėti atrasti skaitymo malonumą ir suburti dvasinių vertybių paieškai.

60 metų žmogui – tai brandus amžius, bibliotekai – tik nedidelė veiklos atkarpa. Per šiuos metus stengiamės būti visiems prieinamu žinių ir idėjų šaltiniu: aptarnavome 11.7 mln. lankytojų, paskolinome 52.6 mln. dokumentų, suteikėme 1.3 mln. bibliografinių informacijų ir sukaupėme gana nemažą 2 mln. dokumentų fondą.

Daugybė renginių, konferencijų, projektų po bibliotekos stogu ne kartą subūrė žymius ir garbingus Lietuvos kultūros, visuomenės žmones. Čia lankėsi Lietuvos prezidentai, Seimo nariai, dvasininkai, rašytojai, kino ir teatro aktoriai, dailininkai, mokslininkai ir kiti visuomenės veikėjai.

Jubiliejaus renginių programa (įėjimas nemokamas)

Instaliacijos „Garso korys” pristatymas
Rugsėjo 20 d. 16 val. Radastų g. 2, 403 kamb., 18 val. Radastų g. 2, salė
Menininkas Andrius Rugys (PB8) kviečia į bibliotekoje įsikūrusį Garso kambarį, kuriame lankytojai gali pasinerti į įvairiausių aplinkos garsų pasaulį.

Vienos vaidybinės scenos filmų festivalis
Rugsėjo 23 d. 18 val. Radastų g. 2, salė
Kino mėgėjai Kinomanai.lt pristato vienos vaidybinės scenos filmų festivalį meilės tema. Skirtingų autorių trumpametražiuose filmuose meilė atsiskleidžia įvairiausiomis prasmėmis ir dar nematytomis spalvomis.

Praeities aidai
Spalio 6 d. 17 val. K. Donelaičio g. 8, salė
Gyvojo žodžio almanachas „Ąžuolynas” ir „Muzikiniai trečiadieniai” vienam vakarui grįžta pas savo gerbėjus. Prisiminimų vakare susitiksime su ilgamečiais šių renginių organizatoriais ir dalyviais, vėl skambės muzika ir gyvasis žodis.

Skaitytojų klube svečiuojasi Juozas Erlickas ir grupė
Spalio 11 d. 17 val. Radastų g. 2, salė
Skaitytojų klubas kviečia į nuotaikingą susitikimą su gyvuoju klasiku Juozu Erlicku ir grupe.
Pecha Kucha vakaras

Spalio 14 d. 18.30 val. Radastų g. 2, kavinė
Renginys, kurio metu žmonės, norintys, kad pasaulis apie juos sužinotų, smagiai leidžia vakarą dalydamiesi savo sumanymais ir atsakinėdami į žiūrovų klausimus. Geriausių idėjų autorius apdovanosime TEO ir bibliotekos įsteigtais prizais.

Skaitytojų klube svečiuojasi Laura Sintija Černiauskaitė
Spalio 21 d. 18 val. Radastų g. 2, 406 kamb.
Susitikimas su prozininke, dramaturge Laura Sintija Černiauskaite – viena perspektyviausių ir ryškiausių jaunosios kartos rašytojų. Renginį ves rašytoja Dovilė Zelčiūtė.

Paroda „Kauno apskrities viešoji biblioteka. Tarp knygų ir ąžuolų”
Rugsėjo 15 – spalio 31 d. Radastų g. 2, II a. fojė
Kauno apskrities viešosios bibliotekos istorijos fragmentai nuo įkūrimo 1950 m. spalio 1 d. iki šių dienų.

Paroda „Kauno apskrities viešosios bibliotekos darbuotojų leidiniai”
Rugsėjo 15 – spalio 31 d. Radastų g. 2, III a. fojė
Parodoje eksponuojami 1950-2010 m. Kauno apskrities viešosios bibliotekos darbuotojų parengti leidiniai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: