(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Mažuosius kauniečius auginantiems tėveliams jau nuo rugsėjo 1-osios miesto darželiai galės pasiūlyti daugiau vietų.

Naujiems mokslo metams miesto lopšeliuose darželiuose atidaromos 4 naujos grupės, t. y. dvi lopšelio ir dvi darželio grupės. Po vieną lopšelio grupę Aleksoto darželyje-mokykloje ir lopšelyje-darželyje „Tukas“, po vieną darželio grupę lopšeliuose-darželiuose „Saulutė“ ir „Vaikystė“. O Kauno vaikų darželis „Klevelis“ pertvarkytas į lopšelį-darželį, kuriame veiks viena lopšelio grupė, t.y. sukurta 70 naujų vietų nuo rugsėjo 1-osios.

Savivaldybė optimizuodama švietimo įstaigų tinklą, siekia efektyviai išnaudoti pastatus ir plėsti švietimo paslaugas miestiečiams, išnuomoja pastatus privačiam verslui. Netrukus duris atvers privatus darželis, kuris įsikūrė buvusios „Anima“ mokyklos patalpose.
Kauno mieste darželiuose didėja ir vaikų skaičius ikimokyklinėse ir priešmokyklinėse grupėse. „2009-aisiais jas lankė 12 090, o 2010-ųjų pirmą pusmetį jau 12 493 vaikai. Ikimokyklinių įstaigų tinklas kasmet koreguojamas, atsižvelgiant į gyventojų poreikius bei Kauno miesto savivaldybės galimybes“, – sakė Švietimo ir kultūros departamento direktorius Edmundas Balasevičius.

Nuo rugsėjo įsigalioja lankstesnė ir tėvams patogesnė vaikų maitinimo ikimokyklinio ugdymo įstaigose tvarka. Bei inicijuotas Kauno miesto savivaldybės tarybos spendimas, numatantis lankstesnes mokesčio už vaiko maitinimo paslaugas ikimokyklinėse įstaigose galimybes. Tėvams (globėjams) leista pasirinkti maitinimų skaičių, priklausomai ne nuo grupės darbo laiko, bet nuo vaiko buvimo įstaigoje trukmės, o vaikui būnant įstaigoje ne daugiau 4 val. per dieną, leisti tėvams atsisakyti maitinimo.
Per 2009–2010 mokslo metus buvo pasirengta centralizuotos vaikų priėmimo į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes tvarkos įgyvendinimui: sukurta ir pildoma duomenų bazė apie švietimo įstaigas, vykdančias ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, ir vaikus, lankančius ir pageidaujančius lankyti grupes.

Pradėtas vykdyti centralizuotas vaikų priėmimas nuo šių metų birželio 1 d. atskleidė tam tikrus centralizuotos vaikų priėmimo į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes tvarkos tobulinimo aspektus. Tėveliams nėra patogu, kad vienas vaikas lanko darželį, o jaunesniajam jau nėra galimybių lankyti tą patį darželį. Todėl numatoma koreguoti programą, kad šeimos broliai ir seserys galėtų lankyti tą patį darželį. Šis klausimas svarstytas Švietimo, sporto ir ekologijos komitete ir ruošiamas Tarybos sprendimo projektas rugsėjo 16 d.


Aušra Kriaučiūnaitė Partikienė

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: