Į miesto merą Andrių Kupčinską trečiadienį su pagalbos prašymu kreipėsi Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto vadovai.

Dekanas prof. Saulius Gudas, prodekanas infrastruktūrai doc. dr. Gintautas Garšva, prodekanė projektų koordinatorė doc. dr. Loreta Ulvydienė ir miesto tarybos narė, šio fakulteto dėstytoja doc. dr. Jūratė Matekonienė informavo merą, kad be Kauno humanitarinio fakulteto vadovų žinios ketinama fakulteto patalpose steigti mokymosi visą gyvenimą centrą.

„Mes kreipiamės į jus ir norime, kad jūs, kaip miesto vadovas, pareikštumėte nuomonę dėl humanitarinio fakulteto reikšmės Kauno miesto gyvenime ir dėl jo išlikimo“, – sakė fakulteto dekanas S.Gudas.
Meras A. Kupčinskas teigė, kad humanitarinis fakultetas, kaip aukštosios mokyklos filialas, labai ryškus ir neabejotinai svarbus.

„Studentai aktyviai dalyvauja miesto gyvenime. Vietos savivaldos įstatymas savivaldybę įpareigoja rūpintis tik viduriniuoju mokslu, tačiau neabejotinai turime palaikyti ir visas aukštąsias mokyklas, esančias Kaune. Kaunas – universitetinis miestas, toks jis turi ir išlikti. Humanitarinis fakultetas labai reikalingas. Neabejoju, kad visi miesto tarybos nariai palaikys nuomonę, kad Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto jokiu būdu negalima sunaikinti. Dėl to mes kreipsimės į Vilniaus universiteto vadovus“, – sakė meras A. Kupčinskas.
Dekanas S. Gudas prašė, kad meras A. Kupčinskas tarpininkautų dėl fakulteto bendradarbiavimo su verslininkais. Jis sakė, kad verslininkai galėtų su fakultetu pasirašyti sutartis, steigti komunikacijos centrą, palaikyti ryšius su fakulteto bendruomene, o vėliau turėtų aukštos kvalifikacijos darbuotojus.

Meras informavo, kad jau pratęstos sutartys su KTU ir VDU, pasiūlė pratęsti sutartį ir su humanitariniu fakultetu. „Visada palaikau ir palaikysiu studentus“, – sakė meras A. Kupčinskas.

Šiandien Humanitarinio fakulteto studentai, nesulaukę Vilniaus universiteto vadovų Kaune, išėjo į Laisvės alėją pademonstruoti susirūpinimą dėl Humanitarinio fakulteto likimo.

Kaune veikia Trečiojo amžiaus universitetas, Suaugusiųjų mokymosi centras. Neprieštaraujama, kad Kaune būtų kuriamas mokymosi visą gyvenimą centras, bet ne Humanitarinio fakulteto patalpose. Senamiestyje yra apleistų, nenaudojamų pastatų, kuriuose būtų galima kurti šią įstaigą.

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: