(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorė Edita Gudišauskienė pasirašė įsakymą, kuriuo nuo rytojaus, spalio 5 dienos, pradedamas šildymo sezonas Kauno ikimokyklinio ugdymo ir sveikatos priežiūros įstaigose.

„Prognozuojama, kad artimiausiomis dienomis vidutinė paros oro temperatūra gali siekti apie 7 laipsnius, todėl laikas pradėti šildyti vaikų lopšelius – darželius ir ligonines. Mūsų mažiausieji ir ligoniai neturi šalti“, – sakė E. Gudišauskienė.

Primename, kad nesvarbu, ar yra paskelbta šildymo sezono pradžia, daugiabučių namų gyventojai turi teisę patys nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pradžios. Apie tai jie turi pranešti šilumos tiekėjui. Daugiabučių gyvenamųjų namų patalpos gali būti pradėtos šildyti ir vėliau, jei tam pritaria dauguma gyvenamojo namo bendrasavininkių.

Iki šios dienos tik vienas gyvenamasis namas pageidavo, kad jame būtų įjungtas šildymas, tai ir buvo atlikta. Kauniečiai neskuba su prašymais, tikėdamiesi, jog oras dar šiek tiek atšils ir šildymo sezoną bus galima pradėti vėliau.

Šilumos ūkio įstatymas įpareigoja šildymo sezoną pradėti tuomet, kai pastarąsias tris dienas vidutinė paros temperatūra yra žemesnė nei 10 laipsnių.

Kai bus nuspręsta pradėti šildymo sezoną Kaune, šildymo sistemų prižiūrėtojai šildymo sistemas turėtų paleisti per 5 kalendorines dienas nuo šildymo įjungimo pradžios.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: