Kauno Kalėdinei eglei - 40 tūkst. plastiko butelių
(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Šiemet Kaunas ir vėl pasirengęs nustebinti miestiečius ir Kauno svečius neįprasta Kalėdine egle. Šį kartą ji kuriama iš 40 tūkst. plastiko butelių.

Idėjos autoriai sako, kad tai simbolizuoja kalėdinį stebuklą – niekam nereikalingas, atstumiantis plastikas virsta pasigėrėjimo verta žaižaruojančia smaragdine egle.

Tekstilės gildijos direktorė Jolanta Šmidtienė, vadovaujanti šventinės eglės kūrimui, sako, kad ši idėja gimė jau pernai rudenį.

„Kai kūrėme M. Valančiaus g. parkelyje kalėdinę instaliaciją „Įsikūnijimas“, ten taip pat naudojome dekoracijas, pagamintas iš plastikinių butelių. Jas bedarant, kilo naujų faktūrinių idėjų. Plastikas lengvas, skaidrus, gražiai skleidžia šviesą ir pasiduoda formavimui, be to, yra pigus“, – pasakojo J. Šmidtienė.

Pasak jos, tikras kalėdinis stebuklas yra pamatyti gėrį ir grožį paprastuose dalykuose, o svarbiausia, jį susikurti turi pats žmogus.

„Labai lengva nusipirkti Kalėdas, bet pagalvokime giliau – Kristus vandenį vertė vynu, mes galime iš paprasčiausio plastiko, kuris šiame kontekste yra bjaurastis ir niekam nereikalingas, pagaminti smaragdinę eglę. Ar tai ne stebuklas?“, – mintimis apie netradicinę idėją dalijosi Tekstilės gildijos direktorė.

Pasak jos, žmonių suaukotas plastikas nebus tiesiogiai naudojamas eglutei kurti. Jis bus priduotas į supirkimo punktą, o už tai gamintojai lengvatinėmis sąlygomis suteiks gamyklinį broką, kuris bet kuriuo atveju būtų dar kartą perdirbamas. Kadangi eglės kūrimui naudojamas ne visas plastiko butelis, jų prireiks apie 40 tūkst.

„Žmonės aktyviai aukoja plastiką į specialius konteinerius, kurie stovi įvairiose miesto centro vietose. Tokiu būdu kiekvienas prisideda ne tik prie pagrindinės miesto eglės ir išskirtinės šventinės nuotaikos kūrimo ir prie bendruomeniškumo puoselėjimo mieste“, – sako J. Šmidtienė.

Šiemet Kalėdų eglės įžiebimo šventėje gruodžio 4 d. pasirodys gausus būrys Lietuvos scenos žvaigždžių: Rūta Ščiogolevaitė, Neda, Merūnas, Kauno burgundiškasis choras. Kauniečiai taip pat išvys „Electric ladies“, Deimantės vaikų mados teatro, mušamųjų ansamblio „Ritmas kitaip“, šokių grupės „Demo“, fakyrų „Ugnies ratas“ ir Rido Žirgulio pasirodymus.

Organizatorių informacija

Sponsored video

Taip pat skaitykite: