Šį savaitgalį Kauno mariose vyks „470“ Olimpinės ir „Finn“ klasės jachtų regata „Paskutinis griaustinis“.

Antrus metus iš eilės organizuojama regata sulaukė didelio Lietuvos buriuotojų bendruomenės susidomėjimo. Dar prieš metus atgaivintoje „470“ Olimpinėje jachtų klasėje varžėsi vos kelios buriuotojų įgulos, šiemet jų gretos smarkiai išsiplėtė ir varžybose dalyvauja net 10 komandų. Planuojama, kad šioje regatoje dalyvaus ne tik dabar „470“ jachtų klasės buriavimo sportą propaguojantys entuziastai, bet ir praeityje garsūs buriuotojai – žymiausi Lietuvos buriuotojai vis dar jaučia nostalgiją buriuotojų žargonų vadinamoms „semiorkėms“, patvirtino šio sezono varžybos. Keliose iš jų dalyvavo buriuotojai Raimundas Šiugždinis ir Paulius Jeršovas ir Marius Vaišnys. Prie minėtų buriuotojų prisijungs Valdas Balčiūnas su dukra ir Rytis Šabūnas. Tokių tituluotų buriuotojų dalyvavimas įrodo, kad „470“ klasė gali būti populiari ir ateityje dar labiau išpopuliarės. Regatoje kartu su „Finn“ klase dalyvaus apie 20 laivų.

Šį sezoną buvo surengtos šešios regatos. Nors „470“ čempionatas artėja į pabaigą, tačiau intriga išlieka iki pat pabaigos – net keturios „semiorkių“ komandos pretenduoja užimti pirmą vietą.

Sportinė kova čempionate vyksta iki pat pabaigos. Jachtos „Bėda“, „Nasrai“, „Slam“ ir „Monstrum“ kovoja dėl prizininkų titulų. Jeigu pus „geras“ vėjas – apie 5-6 metrai per sekundę – kova „Paskutiniame griaustinyje“ bus tikrai atkakli.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: