Kauno meras kreipėsi į Valstybės turto fondą
(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas kreipėsi į valstybei priklausantį turtą prižiūrinčią instituciją dėl pačiame miesto centre, Laisvės alėjos pašonėje, esančių apleistų ir griūvančių pastatų, darkančių miesto įvaizdį.

Pačiame Kauno miesto centre, greta soboro (Nepriklausomybės a. 3), stovinčiuose apleistuose pastatuose jau daugiau nei dešimtmetį nevykdoma jokia veikla.

Statinys ir jo priklausiniai apirę (dalis visiškai sugriuvę) ir gadina miesto įvaizdį. Anksčiau čia buvo įsikūrusi Kelių policija, kuri prieš 10 metų persikėlė į naujas patalpas Chemijos prospekte. Nuo 2000 m. pastatą valdo Valstybės turto fondas.

„Kreipiausi į Valstybės turto fondą, kad prestižinėje Kauno vietoje stovinčio pastato neištiktų daugumos Šančių kareivinių pastatų likimas. Per ištisą dešimtmetį tikrai buvo galima rasti šeimininkus Nepriklausomybės aikštėje stovinčiam pastatui. Šiuo metu jo estetinė išvaizda yra nepatenkinama“, – teigė A. Kupčinskas.

Kauno miesto savivaldybės Turto skyriaus specialistai yra užregistravę apie šimtą apleistų pastatų, tačiau instrumentų, galinčių padėti pakeisti statinių savininkų požiūrį į savo turto priežiūrą, savivaldybė neturi. Kauno meras yra kreipęsis į Aplinkos ministeriją dėl baudų už statinių techninės priežiūros taisyklių nesilaikymą padidinimo. Tačiau ministerijos pareigūnų nuomone, šiuo metu galiojantys teisės aktai yra pakankami, kad pastatų savininkai būtų motyvuoti tinkamai prižiūrėti savo turtą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: