(c) kaunas.lt archyvo nuotr.

Kauno miesto savivaldybė kreipėsi į Vyriausybę su prašymu valstybei nuosavybės teisė priklausantį nekilnojamąjį turtą, esantį Europos pr. 105, 107, perduoti Savivaldybei. Turto perdavimo procedūros jau trunka ne vienerius metus, o sprendimai jokie taip ir nepriimti.

Nepriėmus jokių sprendimų dėl minėto turto panaudojimo šis turtas nyksta, mažėja jo vertė, o taip pat didėja investicijų poreikis siekiant šį turtą pritaikyti naudoti. Apleistas, nykstantis pastatas, apleista  teritorija gadina vietovės kraštovaizdį, kelia pavojų žmonių sveikatai.

Administracinis pastatas, transformatorinė, esantys Europos pr. 107, Kaune ir kiemo statiniai, esantys Europos pr. 105, Kaune yra valstybei nuosavybės teise priklausantis ir valstybės įmonės Valstybės turto fondo patikėjimo teise valdomas turtas. Šie statiniai yra įtraukti į valstybei nuosavybės teise priklausančių privatizavimo objektų sąrašą.

Kauno miesto savivaldybės administracijos Aleksoto seniūnija ir Aleksoto bendruomenės centras 2005 metų pabaigoje inicijavo pastatų komplekso Europos pr. 107 perėmimą Savivaldybės nuosavybėn.

Perdavus šį turtą Savivaldybės nuosavybėn, jis būtų panaudotas vaikų ir jaunimo papildomam ugdymui ir užimtumui organizuoti, socialinėms paslaugoms planuoti ir teikti, socialinių paslaugų įstaigoms, šeimynoms steigti ir išlaikyti, bendradarbiauti su nevyriausybinėmis organizacijomis. Savivaldybė planuoja į administracinį pastatą Europos pr. 107, Kaune perkelti Aleksoto seniūniją, įsteigti Aleksoto vaikų dienos centrą ir Aleksoto bendruomenės namus.

Ūkio viceministras Arnoldas Burkovskis patikino, jog per kelias savaites turto perdavimo klausimas turėtų jau būti išspręstas, nes jau gauti visi teigiami atsakymai, nesulaukta jokių prieštarių, jog šis turtas būtų perduotas Kauno miesto savivaldybei.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: