Kaunas.lt archyvo nuotr.

Kauno miesto savivaldybė teiks civilinį ieškinį, kad bendrovė “Miestprojektas”, kuriai anksčiau vadovavo švietimo ir mokslo ministro žmona Edita Pavalkienė, atlygintų žalą, sako miesto meras Andrius Kupčinskas.

Jo teigimu, kol kas laukiama Kauno prokurorų sprendimo, ar šie skųs išteisinamąjį nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl svetimo turto iššvaistymo, dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo.

“Jeigu prokuratūra nuspręs neskųsti baudžiamosios bylos nuosprendžio, teiksime civilinį ieškinį dėl žalos atlyginimo. Savivaldybė juk techninio projekto taip ir negavo, o pinigus sumokėjo”, – BNS sakė miesto vadovas.

Kauno apygardos prokuratūros prokurorai, pasak atstovės spaudai Vaidos Kibirkštytės, dar nagrinėja teismo argumentus ir kol kas nežino, ar skųs nuosprendį.

Kauno apygardos teismas sausio 18 dieną paskelbė išteisinamąjį nuosprendį didelės vertės svetimo turto iššvaistymu, dokumentų klastojimu ir bendrininkavimu kaltintai architektei E.Pavalkienei, buvusiems Kauno savivaldybės tarnautojams Zenonui Girčiui ir Valiui Knokneriui.

Prieš penkerius metus Kauno valdžia paskelbė konkursą parengti Taikos ir Pramonės prospektų sankryžos rekonstrukcijos ir naujo viaduko statybos techninį projektą. Konkurse dalyvavo vienintelė bendrovė – “Miestprojektas”, jai vadovavo E.Pavalkienė.

Prokurorams įtarimų sukėlė, kad skelbime duotas terminas projektui parengti buvo vos vienas mėnuo. Kitų bendrovių vadovai vėliau patvirtino, kad per mėnesį parengti tokį projektą neįmanoma.

“Miestprojektas” laimėjo konkursą, nors projektą pasiūlė parengti už aštuonis kartus didesnę kainą nei buvo numatyta. Bendrovė per mėnesį projekto neparengė, terminas pratęstas pusmečiui. Jau po savaitės po sutarties pratęsimo “Miestprojektas” išrašė šimtatūkstantinę sąskaitą Kauno miesto savivaldybei, po mėnesio – antrą. Iš viso sumokėta 763 tūkst. litų. Kauno apygardos prokuratūra pranešė, kad už darbai buvo neatlikti.

E.Pavalkienė yra sakiusi, kad darbai, už kuriuos buvo išrašytos sąskaitos, buvo padaryti.

“Buvo atlikti visi sklypo geodeziniai tyrimai, suprojektuotas 775 metrų ilgio viadukas, padarytas sankryžos planas. Savivaldybei pateikta 4 tomų atliktų darbų byla. Prie projekto dirbo 20 žmonių komanda, samdėme subrangovus”, – tvirtino architektė.

Anot jos, suprojektavus konstrukcijas ir atlikus inžinerinius skaičiavimus, patekta į aklavietę, mat paaiškėjo, kad viaduko šioje vietoje Kaune pastatyti neįmanoma, nes savivaldybės turimas sklypas yra per mažas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: