(c) VšĮ "Dvimiesčio kulka" archyvo nuotr.

Kauno miesto senamiestyje yra daugybė apleistų pastatų, kurie ne tik gadina senamiesčio estetinį vaizdą, bet ir kelia pavojų praeiviams, nes daugelis jų yra avarinės būklės. Pamirštos ir netvarkomos savininkų, jos yra, tampa šiukšlynais, benamių landynėmis ir pavojų keliančiomis vaikų žaidimų aikštelėmis. Blogiausia, kad tokių vietų gausu ne kur kitur, o pačioje Kauno širdyje – centre ir senamiestyje, todėl jos jau spėjo tapti ir atvykstančių turistų patyčių objektu. Atkreipti visuomenės dėmesį į šią opią Kauno miestui problemą stengsis VU KHF kultūros vadybos studentai. Akcija „Apleistas Namas“, kuri vyks rugsėjo 11–13 d. apleistame name Muitinės g. 20 – tai būdas šiuolaikinėmis meninės raiškos priemonėmis atgaivinti nenaudojamas, griūnančias erdves. Taip pat šia akcija siekiama parodyti, kad tokios erdvės net ir be didelių investicijų restauracijai galėtų būti naudojamos ir įsilietų į bendrą miesto vaizdą; galėtų tapti įdomiomis savirealizacijos erdvėmis menininkams ir traukos centrais – žiūrovams.

Šurmulys „Apleistame name“ tęsis tris dienas. Čia galėsi pasigrožėti jaunųjų menininkų fotografijų paroda „Senamiesčio vizija“, „Oro pagalvių“ sukurtomis vizualizacijomis bei pasiklausyti įvairių senamiesčio garsų instaliacijų. Taip pat šio namo kiemelyje pasirodys Kauno Pantomimos teatro aktoriai, koncertuos studentų-aktorių grupė „Liūdni slibinai“, Eugenijaus Kanevičiaus ir Vytauto Labučio džiazo duetas. Jaukią atmosferą dovanos Birutės Mar, Arkadijaus Gotesmano bei Andrės Pabarčiūtės poezijos ir džiazo improvizacijų programa „Tylos sodai“. Maža to, galėsi dalyvauti natūrinių mainų akcijoje „Mainyk“, kūrybinėje laboratorijoje „Naujas senų daiktų gyvenimas“ arba diskusijoje, kurioje bus nagrinėjama apleistų namų problematika bei jų išnaudojimo galimybės Kaune.

Organizatoriai tikisi, kad renginys, sulauks nemažo visuomenės dėmesio, paskatins ieškoti apleistų erdvių restauravimo ar išnaudojimo galimybių bei būdų; parodys, kad apleistos erdvės, patekusios į tinkamas rankas, gali būti nesunkiai transformuotos į kultūrinei veiklai bei meninei savirealizacijai tinkamas ir žiūrovams patrauklias erdves.

„Apleistas namas“ yra pirmoji projekto „Jaunimo iniciatyvų skatinimas apleistose Kauno senamiesčio zonose“ akcija. Antroji – „Nesaugi zona“ – vyks rugsėjo 18-19 dienomis Karaliaus Mindaugo ir Birštono gatvių požeminėje perėjoje. Projektą remia EEE (Europos ekonominės erdvės) ir Norvegijos finansiniai mechanizmai. Globėjas – Kauno m. savivaldybė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: