(c) kaunosimfoninis.lt archyvo nuotr.

Kauno miesto simfoninio orkestro sezonas įsibegėja ir kviečia į įsimintiną ir neeilinį koncertą Kauno valstybinėje filharmonijoje. Spalio 15 d., penktadienį, orkestrui diriguos iškilus šveicarų dirigentas Kasparas Zehnderis, o solistė Anna Ioana Oltean atliks vieną ryškiausių danų kompozicijos mokyklos atstovų Karlo Nielseno koncertą fleitai ir orkestrui.

Pirmą kartą mūsų orkestrui diriguosiantis Kasparas Zehnderis klausytojams pateiks įdomią vokiečių ir danų muzikos programą. Vienas koncerto akcentų – ryškus pasaulinės klasikos kūrinys, priklausantis L. van Bethovenui – penktoji, dar žinoma kaip “lemties”, simfonija. Europos fatališkų įvykių ir kompozitoriaus asmeninės dramos fone parašyta, 1808 m. buvo pristatyta visuomenei Vienoje.

Klausytojai išgirs ir F. Mendelsohn – Bartholdy uvertiūrą “Rami jūra ir laimingas pasiplaukiojimas” taip pat jau minėtą danų kompozitoriaus C. Nielseno koncertą fleitai ir orkestrui.

K. Zehnderis kurį laiką buvo garsaus Prahos filharmonijos orkestro vyr. dirigentas ir dažnai koncertuodavo geriausiose Europos koncertų salėse bei prestižiniuose tarptautiniuose festivaliuose. 2007 m. spalį K. Zehnderis su dideliu pasisekimu debiutavo Milano teatre „La Scala“, po to sulaukė Prancūzijos nacionalinio, Liucernos simfoninio, Anglijos kamerinio ir kitų garsių orkestrų kvietimų. 2009-uosius jis baigė koncertais Prahos nacionaliniame teatre, kur su Prahos filharmonijos orkestru ir įžymiąja dainininke Magdalena Kožená atliko G. Mahlerio kūrinius. Šio sezono įgyvendinti planai: Prahos pilies festivalio pradžios koncertas, gastrolės Ispanijoje su Anglijos kameriniu, koncertai su Slovakijos, Brno filharmonijų ir Liucernos simfoniniu orkestrais, pasirodymas „Janáčkův Máj“ festivalyje Ostravoje.

Anna Ioana Oltean – daugelio Šveicarijos nacionalinių ir Europos šalių tarptautinių konkursų pirmųjų vietų laureatė. Jai stipendijas skyrė tokie fondai kaip “Lyceum Club”, Bürgi-Willert ir Kiefer-Hablitzel fondai. Kaip solistė ne kartą bendradarbiavo su Berno simfoniniu orkestru, Sinfonietta Cracovia, Burgdorfero kameriniu orkestru taip pat kaip kamerinių ansamblių solistė koncertavo Vengrijoje, Vokietijoje, Italijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Čekijoje.

A. Oltean dėsto Berno konservatorijoje, veda meistriškumo kursus. Rumunijoje A. Oltean iniciajavo fleitos vasaros mokyklą, kurioje įvairaus amžiaus vaikams suteikta galimybė dirbti su profesionaliais pedagogais, tobulinti techniką ir įgudžius.

Kauno miesto simfoninio orkestro informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: