Davidas Geringas (c) Kauno m. simfoninio orkestro nuotr.

Prieš prasidedant koncertiniam sezonui, Kauno miesto simfoninis orkestras, kartu su Kauno valstybiniu choru, išvyksta į gastroles Vokietijoje. Bavarijos kultūros ir religijos židinyje, Ottobeuren mieste, rugsėjo 20 d., kolektyvai pakviesti koncertu užbaigti čia vykstantį renginį „Vokietijos – Lietuvos susitikimai“.

Didingoje Ottobeuren baroko stiliaus bazilikoje kolektyvai, diriguojami žinomo dirigento ir violončelisto Davido Geringo, atliks Lietuvos ir Vilniaus praeitimi alsuojančią lietuvių kompozitoriaus Broniaus Kutavičiaus simfoniją – oratoriją “Epitaphium temporum pereunti” (Epitafija praeinančiam laikui). Taip pat, Pasauliui minint kompozitoriaus Jozefo Haydno 200 –asias mirties metines, koncerte skambės vienas žymiausių austrų kompozitoriaus kurinių „Septyni paskutiniai Jėzaus Kristaus žodžiai“. Kūrinys dažnai atliekamas kamerinių kolektyvų, tačiau versiją, skirtą chorui ir orkestrui kauniečių kolektyvai įgyvendino pirmą kartą Lietuvoje tik šią vasarą vykusiame XIV – ajame Pažaislio muzikos festivalyje.

Ottobeuren garsėja kaip religinis centras, tačiau daugiau kaip penkiasdešimt metų vystoma koncertinė veikla pavertė nedidelį Alpių kurortinį miestą Pasauliniu muzikų traukos centru – čia dirigavo tokie virtuozai kaip Herbertas von Karajanas ir Leonardas Bernstainas.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: