(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Bendrovė „Kauno švara“ nuo gruodžio 29 dienos miesto gatves, kurias iki šiol buvo sunku nuvalyti dėl jose paliktų automobilių, valo bendradarbiaudama su policija. Ketvirtadienį, gruodžio 31 dieną, Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas vyko į Šilainius, kur „Kauno švara“ valė Jotvingių, Kuršių, Baltijos gatves ir Baltų prospektą.

„Kaune, kaip visoje Lietuvoje, naktį snigo, vietomis silpnai pustė. Prisnigta tikrai nemažai, tačiau mūsų bendrovės darbuotojams pretenzijų neturiu – valymo darbai nenutrūko visą naktį.

Gatvės valomos ir dieną. Susidaro gana kebli situacija, kadangi dažnai automobiliai gatvėse paliekami stovėti iki tol, kol nutirpsta sniegas, todėl technika negali nuvalyti gatvių. Kartu su policija ėmėmės priemonių ir nuo vakar valymas vyksta kur kas sklandžiau. Vakar buvo nuvalytas Šiaurės prospektas, S. Žukausko, Ašigalio, V.Landsbergio-Žemkalnio gatvės. Gyventojai buvo įspėti patraukti automobilius ir daugelis į prašymus atsiliepė. Šiaurės prospekte teko nutempti tik du automobilius“, – pažymėjo „Kauno švaros“ Miesto valymo skyriaus viršininkas Darius Visockis.

Akcijoje dalyvę policijos pareigūnai informavo, kad atsižvelgiant į sudarytą gatvių valymo grafiką, jie apžiūri gatvėse paliktus automobilius, pagal registracijos numerius suranda savininkus ir perspėja juos nurodytą dieną automobilius patraukti.

„Sudėtingiau tuomet, kai automobilis registruotas ne Kaune. Tuomet neturime galimybių operatyviai įspėti savininką. Pavyzdžiui, Kuršių gatvėje daugelis paliktų automobilių registruoti ne mūsų mieste. Tokiu atveju automobiliai yra nufotografuojami ir nutempiami, o jų savininkams bus skiriama bauda“, – pasakojo policijos pareigūnai.

Gruodžio 30-ąją meras A. Kupčinskas paragino visus kauniečius 2011-uosius, kurie Europos Sąjungoje paskelbti savanorystės metais, pradėti visuotine ir savanoriška sniego valymo talka pirmąją Naujųjų metų darbo dieną.

„Ir Kaune, ir visoje Lietuvoje šiemet iškrito labai daug sniego, sinoptikai prognozuoja, kad snigs ir artimiausiomis dienomis. Raginu visus miestiečius po švenčių pakilti nuo stalų, imti į rankas kastuvus ir apsivalyti savo aplinką. Talka savanoriška, kviečiu prie jos prisijungti įstaigas, bendroves, namų bendrijas ir pavienius gyventojus“, – sakė Kauno meras A. Kupčinskas.

Gruodžio 31 dieną bendrovė „Kauno švara“ nuo 6 iki 7.30 val. valys Karaliaus Mindaugo pr. (nuo Šilutės g. iki Druskininkų g.), Sausio 3 dieną nuo 9 iki 12 val. bus valomas V.Krėvės prospektas, o nuo 13 iki 16 val. Partizanų gatvė. Savanorių prospektas bus valomas sausio 4 dieną nuo 9 iki 16 val.

Prašome Kauno miesto gyventojų nestatyti savo automobilių gatvėse neleistinose vietose.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: