Kauno
(c) Augusto Didžgalvio archyvo nuotr.

Kauno „VIČI-Aistės“ patyrė trečiąją nesėkmę Eurolygos turnyre. Lietuvos čempionės savo aikštėje buvo priverstos pripažinti Prahos ZVVZ USK pranašumą – 70:80 (14:21, 16:22, 19:15, 21:22).

Nuo pirmųjų dvikovos minučių „VIČI-Aistės“ ėmėsi svarbiausios užduoties – kiek įmanoma labiau apriboti DeLishos Milton-Jones veiksmus puolime: prieš amerikietę gynyba nuolat buvo dvigubinama. Tai pasiteisino, ZVVZ USK lyderė pirmuosius taškus pelnė baudų metimais šeštąją rungtynių minutę – 6:9.

Kaunietės puolime palankias progas atakoms susikurdavo nesunkiai, tačiau įsigudrindavo pramesti net iš po krepšio, nesisekė atkovoti kamuolius gynyboje. Prahos komanda spurtavo ir be atsako pelnė 8 taškus (8:17). Aija Putnina pataikė iš toli nutraukdama tuščią komandos atkarpą, tačiau iki ketvirčio pabaigos skirtumą sumažinti pavyko nežymiai.

Antrąjį kėlinuką „VIČI-Aistės“ pradėjo klaidomis ir buvo nubaustos: po Annos Montananos tritaškio taškų deficitas išaugo iki 12 taškų – 14:26. Po minutės petraukėlės aikštelės šeimininkės pakeitė gynybos sistemą ir perėmė porą kamuolių. Skirtumas sumažėjo iki 10 taškų (18:28).

Nesužaidus pusės ketvirčio kaunietės jau buvo surinkusios 5 asmenines pražangas. D. Milton-Jones užbaigė dvi atakas, tolimą metimą pridėjo E. Vitečkova. Prahos komanda dar kartą spurtavo ir jau dvigubai lenkė savo varžoves (18:36). Prieš didžiąją pertrauką mūsų komandai pavyko sumažinti atsilikimą iki vienženklės persvaros, tačiau per paskutinę minutę Eva Vitečkova pelnė 5 taškus iš eilės – 30:43.

Trečiąjį ketvirtį komandos kapitonė Rima Valentienė ėmėsi inciatyvos ir sėkmingai užbaigė dvi atakas. Courtnay Pilypaitis pridėjo tritaškį, kuriuo „VIČI-Aistės“ perpus sumažino atsilikimą – 39:46. ZVVZ USK stengėsi išnaudoti mažiausias galimybes surengti greitas atakas. Porą kartų čekėms pavyko užklupti mūsų komandą nepasiruošusią. Skirtumas svyravo ties 7-10 taškų riba. Po trijų kėlinukų – 49:58.

Paskutinįjį ketvirtį ZVVZ USK pradėjo dviem taikliais metimais iš po krepšio ir privertė Mantą Šernių prašyti minutės petraukėlės. Amanda Kemežys ir Courtnay Pilypaitis ėmėsi inciatyvos „VIČI-Aisčių“ gretose ir vėl sumažino atsilikimą iki 9 taškų (59:68). Tačiau Frida Eldebrink taikliais metimais nubaudė kaunietes už klaidas gynyboje.

Iki rungtynių pabaigos likus 4 minutėms, Vita Kuktienė išprovokavo penktąją D. Milton-Jones pražangą. Kadangi varžovės jau buvo išnaudojusios komandinių pražangų limitą, Kauno komanda taškus rinko baudų metimais. Po dar vieno C. Pilypaitis metimo skirtumas sumažėjo iki 7 taškų – 68:75.

„VIČI-Aisčių“ krašto puolėja galėjo dar labiau sumažinti persvarą, tačiau tolimas metimas tikslo nepasiekė. Atkovojusios kamuolį, čekės surengė greitą ataką, kurią užbaigė A. Montanana, likus žaisti mažiau nei dvi minutes. Per likusį laiką Prahos ZVVZ USK pergalės iš rankų nepaleido ir iškovojo pirmąją pergalę Eurolygoje.

„VIČI-Aistėms“ C. Pilypaitis pelnė 22, A. Kemežys – 11 (10 atk. kam.), V. Kuktienė – 9 taškus.

ZVVZ USK gretose F. Eldebrink surinko 20, A. Montanana – 16, E. Vitečkova – 10 taškų.