Kauno "Žalgirio" komanda iškovojo pirmąją pergalę Eurolygos varžybose
(c) Vaidoto Grigo archyvo nuotr.

Kauno „Žalgirio“ komanda iškovojo pirmąją pergalę šio sezono Eurolygos varžybose. „Žalgirio“ arenoje kauniečiai nugalėjo Vokietijos čempionus Bambergo „Brose Baskets“ krepšininkus rezultatu 81:70 (28:21, 18:22, 14:10, 21:17).

Po pirmųjų nesėkmingų atakų taikliais dvitaškiais apsikeitė Brianas Robertsas ir Robertas Javtokas. Kiek vėliau metimu iš vidutinio nuotolio Mantas Kalnietis švelnino rezultatą (4:7), bet vienas „Brose Baskets“ lyderių Anthony Tuckeris 4 taškais iš eilės suteikė savo komandai didesnį pranašumą – 11:4.

Po minutės pertraukėlės Paulius Jankūnas metimu iš po krepšiu, o Marko Popovičius tritaškiu atgaivino „Žalgirio“ puolimą (9:13). Sutvirtinus gynybos ramsčius, ir penkis taškus pelnius Sonny Weemsui bei po dvitaškį pridėjus R. Javtokui, Milovanui Rakovičiui ir Ty Lawsonui, kauniečiai spurtavo 11:0 ir persvėrė santykį savo naudai – 20:15. Pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą M. Popovičius surinko dar 4 taškus, o M. Rakovičius ir Tadas Klimavičius pataikė po dvitaškį – 28:21.

Prasidėjus antrajam kėliniui tikslą pasiekė svečių puolėjų Juliuso Jenkinso ir Predrago Suputo tritaškiai, todėl, nepaisant M. Rakovičiaus galingai sužaisto epizodo, „Brose Baskets“ priartėjo 29:30.

Nors T. Lawsonas ir Tomas Delininkaitis prametė po baudą, bet penki S. Weemso taškai buvo padidinę persvarą iki 8 taškų – 37:29. Pasinaudodami P. Suputo dviem tolimais šūviais vokiečiai vėl priartėjo iki minimumo 36:37. Nors kauniečiai ir sėkmingai surezgė porą atakų, koją kišo netaiklūs baudų metimai – 39:36. Paskutinės dvi antrojo kėlinio minutės priklausė S. Weemsui. Iš pradžių jis įmetė iš vidutinio nuotolio, vėliau įspūdingu dėjimu ant kojų pakėlė visą „Žalgirio“ areną, o pirmąją rungtynių pusę baigė taikliu tritaškiu iš aikštės vidurio – 46:43.

Trečiojo kėlinio pradžioje P. Jankūnas neapsigynė nuo B. Robertso metimo, bet pavaišino varžovus dėjimu ir taikliu tritaškiu. Kitoje atakoje vokiečiai sugalvojo prie trijų taškų linijos laisvą palikti S. Weemsą, kuris pelnė savo 20-ąjį tašką – 53:45. Nors gynyboje sėkmingai sužaidė „Žalgiryje“ debiutavęs Vytenis Lipkevičius, kauniečių puolimas pradėjo strigti.

Per tris minutes keturis taškus pelnė tik P. Suputas, tad „Brose Baskets“ priartėjo 49:53. Gaivaus vėjo į žaidimą įnešė M. Kalnietis, po kurio tritaškio ir ryžtingo reido po krepšiu šeimininkai pirmavo 58:49. Bambergo ekipa vėl įmetė 4 taškus paeiliui, bet M. Rakovičius atsakė dvitaškiu. Paskutinė trečiojo kėlinio ataka priklausė „Žalgiriui“, tačiau tiek S. Weemso, tiek M. Rakovičiaus metimai apmaudžiai išsisuko iš krepšio – 60:53.

Ketvirtajame kėlinyje prireikė trijų bandymų, kol galiausiai M.Popovičius tritaškiu suteikė Kauno komandai dviženklį pranašumą – 63:53. Jis ilgai neišsilaikė: svečiai spurtavo 9:1 ir, likus žaisti 6 minutes, sumažino skirtumą iki 2 taškų (62:64).

Sąstingį nutraukė S.Weemso metimas iš vidutinio nuotolio ir sunkus T. Delininkaičio šūvis su pražanga – 68:62. Per trejetą minučių svečiai tiksliai ataką užbaigė tik kartą, tuo tarpu R. Javtokas galingu dėjimu pakartojo netaiklų S.Weemso metimą, o T. Lawsonas realizavo keturis baudos metimus – 74:64.

Likus žaisti minutę P. Suputas smeigė tritaškį, bet spausdami žalgiriečius svečiai pražiopsojo M. Rakovičių (76:67). „Brose Baskets“ dar bandė gelbėtis pražangomis, tačiau tai jiems naudos neatnešė. Po T. Lawsono, M. Popovičiaus ir M. Rakovičiaus taškų „Žalgiris“ į savo sąskaitą įsirašė pirmąją pergalę Eurolygoje – 81:70.

„Žalgiris“: S. Weemsas 22 (6 atk. kam.), M. Popovičius 13, M. Rakovičius 12 (6 atk. kam.), M. Kalnietis 8 (5 rez. perd.), T. Lawsonas 8, P. Jankūnas 6, R. Javtokas 6, T. Delinkaitis 4, T. Klimavičius 2, D. Collinsas 0, M. Kuzminskas 0, V. Lipkevičius 0.

„Brose Baskets“: P. Suputas 19 (5 atk. kam.), M. Slaughteris 11 (8 atk. kam.), J. Jenkinsas 10.