Kino kritikos dirbtuvės jaunimui

Savo penktąjį gimtadienį švenčiantis Kauno kino festivalis bendradarbiaudamas su Europos kino tinklu NISI MASA džiaugiasi galėdamas pakviesti jaunus kino entuziastus dalyvauti festivalio metu vyksiančiose tarptautinėse kino kritikos dirbtuvėse.

Dešimties jaunų kino kritikų komanda (amžius nuo 18 iki 25m.) penkias dienas dirbs kuruojama autoritetingo olandų kilmės kino kritiko Boyd van Hoeij – puikiai žinomo iš straipsnių Variety, Winq, Mate ir kituose kino leidiniuose.

Dalyviai turės galimybę matyti visus festivalio filmus, kuriuos kuratoriaus vedamose dirbtuvėse analizuos ir aprašys. Renginio pabaigoje kiekvienas dalyvis turės pristatyti tris baigtas recenzijas apie filmus iš šių metų festivalio programos.

Tai bus pilotinis renginys 2012-aisiais planuojamoms tarptautinėms kino kritikos dirbtuvėms „Nisimazine“, kurios kasmet vyksta skirtinguose pasaulio festivaliuose, tokiuose kaip Kanų, Roterdamo, Abu Dabio ir kt.

Dirbtuvių metu anglų kalba parašytos recenzijos bus publikuojamos oficialiame Nisimazine tinklapyje bei specialiame renginio tinklaraštyje.

Geriausi tekstai bus publikuojami ir Lietuvos kultūros tinklalapiuose. Kauno kino festivalis kviečia kinu besidominčius ir apie jį rašančius (arba norinčius rašyti) jaunuolius dalyvauti kino kritikos dirbtuvėse, išgirsti daug naudingų profesinių patarimų, įgauti patirties ir puikiai praleisti laiką tarptautinėje bendraminčių kompanijoje.

Apie Boyd van Hoeij:

Boyd van Hoeij yra nepriklausomas kino kritikas. Jo straipsniai publikuojami amerikiečių kino rinkos žurnale „Variety“, Didžiosiso Britanijos leidinyje „International Film Guide“, Olandijos „Filmkrant“ ir „indieWIRE“ iš JAV. Boyd van Hoeij redaguoja olandų žurnalą „Winq“ ir JAV/JK leidžiamą „Mate“.

Autoriaus straipsniai išversti į dešimt kalbų tarp kurių yra estų, rumunų bei kinų. 2010-aisiais pasirodė naujausia jo knyga „10/10“ apie Belgijoje kuriančius prancūzakalbius režisierius.

Apie TKKF kino kritikos dirbtuves:

Dirbtuvės prasidės įvadine paskaita apie kino kritikos paskirtį, ir skirtingus jo pobūdžius. Kituose užsiėmimuose dalyviai toliau gilinsis į kino tekstų ypatybes, atras skirtingus recenzijų skaitymo būdus, aiškinsis, kaip tekstas turi būti taikomas prie skirtingos publikos ir publikavimo šaltinių.

Praktinėje dalyje jaunieji kino kritikai tobulins savo analitinius gebėjimus, kartu su Boyd van Hoeij detaliai nagrinėdami jo pasiūlytus kino kūrinius, mėgins atrasti tinkamus žiūros taškus ir kalbos manieras rašydami recenzijas apie Tarptautinio Kauno kino festivalio programą.

Apie Tarptautini Kauno kino festivalį:

Tarptautinis Kauno kino festivalis yra vienas labiausiai vertinamų kino festivalių Lietuvoje ir svarbiausias kino renginys Kaune. Jis pristato pasaulyje pripažintus filmus, tačiau kartu ieško ir naujų atradimų. TKKF teikia pirmenybę kūriniams, kuriuose dera meninė kokybė ir ryški socialinė pozicija.

Festivalis tęsia tradiciją puoselėti Lietuvos ir Baltijos šalių kiną ir savo žiūrovus džiugina išskirtinėmis premjeromis. 5-ajame festivalyje, kuris vyks 2011 m. rugsėjo 27 – spalio 9 dienomis, vaidybiniai filmai bus rodomi „Plataus kampo“ ir „Tapatumų“ programose.

Programos dalys „Muzika, keičianti pasaulį“ ir „Visos mūzos“ tradiciškai pristatys įdomią dokumentiką apie meną bei pačius kūrėjus. Šalia pagrindinių programų taip pat bus rodomi ir trumpametražiai filmai, animacija bei retrospektyvos. TKKF yra oficialus pažangaus kino sklaidos tinklo „Eye on Films“ partneris, kurį remia MEDIA Mundus programa.

Festivalis taip pat yra tarptautinės kino teatrų asociacijos CICAE narys ir Europos tinklo jauniems kino kūrėjams „Nisi Masa“ atstovas Lietuvoje.

Vieta ir apgyvendinimas:

Kino kritikos dirbtuvės vyks Kaune, rugsėjo 28spalio 3 dinomis. Neturintiems kur apsistoti dalyviams bus siūloma nakvynė viename iš miesto hostelių už prieinamą kainą.

Norintiems dalyvauti:

Iki rugpjūčio 22 d. reikia elektroniniu paštu aiste@kinofestivalis.lt atsiųsti dvi trumpas filmų recenzijas bei glaustą gyvenimo aprašymą anglų kalba. Visos dirbtuvės vyks anglų kalba, todėl puikūs anglų kalbos rašymo, skaitymo bei kalbėjimo įgūdžiai yra būtini.

Organizatorių informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: