Po Kauno miesto mero Andriaus Kupčinsko kreipimosi į Kultūros paveldo departamentą dėl apleistų pastatų A.Juozapavičiaus prospekte, Kauno teritorinio padalinio atstovai taip pat susirūpino pastatų būkle.

A.Juozapavičiaus prospekte 19, 27, 31 numeriais pažymėti pastatai priklausė pirmajam kariniam miesteliui. Pastatai šiuo metu yra apleisti, jų būklė avarinė, kelia pavojų žmonių sveikatai, gyvybei ir aplinkai. Šie statiniai – nekilnojamojo kultūros paveldo objektas.

Kauno teritorinio padalinio vedėja Irena Vaškelienė informavo miesto vadovą, kad jie patikrino pastatą A.Juozapavičiaus prospekte 31 b. Ji raštu kreipėsi į Valstybės turto fondą, kuris administruoja statinį, dėl šio pastato priežiūros. Turto fondo prašoma užtikrinti pastato naikinimo sustabdymą ir gruodžio mėnesio imtis priemonių užtikrinant šio statinio stabilumą.

A. Juozapavičiaus prospekto 31 pastatas, dėl kurio avarinės būklės meras kreipėsi į Aplinkos ministeriją, priklauso Kauno medicinos klinikoms. Po pastato apžiūros paaiškėjo, kad šiuo metu pastatas nėra ardomas, pašaliniams asmenims patekti į pastatą trukdo užmūryti pirmojo aukšto langai. Kauno teritorinis padalinys pareikalavo Aplinkos ministerijos, kad šioji įpareigotų VšĮ „Kauno medicinos klinikas“ įrengti pastate laikiną stogo dangą, užsandarinti likusias statinio angas.

Laikinąsias apsaugos priemones, t.y. įrengti pastate laikiną stogo dangą, užsandarinti likusias statinio angas, įpareigotos ir bendrovės „Dorvina“ bei „Nekilnojamo turto valdymas“, kurioms atitinkamai priklauso pastatai A. Juozapavičiaus per 27 ir 19.

Šančių – Panemunės policijos nuovada telefonu informavo Kultūros paveldo departamento Kauno teritorinio padalinį, kad buvo sulaikyti keletas nepilnamečių ardžiausių karinio miestelio statinius.

Taip pat skaitykite: