© kmn.lt archyvo nuotr.

Kauno menininkų namuose (V.Putvinskio g. 56) balandžio 12 d., 17:30 val., „Kūrybos valandoje“ susitikimas su jaunąja rašytoja, Zigmo Gėlės premijos laureate ILZE BUTKUTE. Kūrybos valandos tema – „Kalba rašytojui – jo skydas ir ginklas“. Jauna kūrėjas savo pilietiškumą išreiškia kalba. Dviejų knygų autorę kalbins Dovilė Zelčiūtė.

Ilzė Butkutė gimė 1984 m. Vilniuje. Yra baigusi fotografijos studijas, dirba reklamos srityje.
Į literatūrinį pasaulį atėjo su trenksmu tikrąja šio žodžio prasme – nukritusi ant „Širdelės“ stogo Poetiniame Druskininkų rudenyje 2005-aisiais. Laimė, tąsyk ją išgelbėjo lietvamzdis. Nuo tuometinio debiuto Jaunųjų skaitymuose, kur gavo Antano A. Jonyno įsteigtą Puškino premiją, Ilzė aktyviai įsitraukė į literatūrinius renginius, dalyvauja konkursuose, skaito poeziją Vilniuje ir mažesniuose miesteliuose.

Anot poeto Antano A. Jonyno, „Ilzės Butkutės eilėraščiai šneka gryna poezijos kalba ir ištaria tai, kas nepasakoma kitaip, ką gali ištarti būtent poezija. Įžvalgos ir atvertys čia randasi iš vaizdinių, kuriuos sukelia tarsi nevaržomas, tačiau vidinės formos tiksliai suvaldytas metaforų srautas. Galingas srautas žodžių, praaugančių savo reikšmes.

Itin intensyvi, prisodrinta, daiktiška ir konkreti kalba yra pavydėtinai skaidri ir tiksli. Grakšti, tykojanti poetinio žodžio eigastis leidžia užklupti skaitytoją nepasiruošusį – jis juk labiausiai ir laukia būti apgautas ir pagautas“.

Įėjimas į renginį nemokamas. Informacija tel. (8–37) 22 31 44, www.kmn.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: