Wikimedia Commons archyvo nuotr.

JAV atlikėjas Elvis Presley (Elvio Preslio) ir grupės “The Beatles” nariai pripažinti garsenybėmis, kurių parašai buvo dažniausiai klastojami šiais 2012 metais – tik mažiau nei pusė siūlomų pirkti jų autografų yra tikri, ketvirtadienį paskelbė suvenyrų autentiškumą nustatinėjanti agentūra PSA/DNA.

Kartu su rokenrolo karaliumi ir Didžiosios Britanijos “žaviuoju ketvertuku”, kurie užėmė aukščiausias pozicijas šiame sąraše dar prieš dvejus metus, kai jis buvo pastarąjį kartą paskelbtas, minimos ir kitos garsenybės, tarp jų nužudytas JAV prezidentas Johnas F.Kennedy (Džonas F.Kenedis) ir velionis popmuzikos dievaitis Michaelas Jacksonas (Maiklas Džeksonas).

Trečiąją vietą užėmė JAV astronautas Neilas Armstrongas (Nilas Armstrongas), tapęs pirmuoju ant Mėnulio paviršiaus žengusiu žmogumi. Jo autografų klastočių labai padaugėjo po astronauto mirties liepą.

Viena iš priežasčių, kodėl labai pagausėjo suklastotų N.Armstrongo autografų, yra ta, kad jis gyvas būdamas retai pasirašinėdavo savo gerbėjams, Kalifornijos mieste Niuport Biče įsikūrusios PSA/DNA prezidentas Joe Orlando (Džo Orlandas) sakė naujienų agentūrai “Reuters”.

“Armstrongas buvo žmogus, puikiai suvokiantis savo autografo vertę, – aiškino J.Orlando. – Net prieš mirtį jis buvo labai sunkiai prieinamas… Tai išties padidina jo (suvenyrų) rinkos lygį.”

Vienas iš pagrindinių rinkoje pasklidusių suklastotų autografų šaltinių – garsenybių sekretoriai ir padėjėjai, atsakinėjantys į daugybę gerbėjų laiškų, sakė Los Andžele įsikūrusių aukcionų namų “Heritage Auction” pramogų ir muzikos suvenyrų skyriaus direktorė Margaret Barrett (Margaret Baret).

M.Barrett, kuri yra velionės Holivudo aktorės Marilyn Monroe (Merlin Monro) autografų žinovė, aiškino, jog patikrinti, ar parašas yra padirbtas, galima pagal oficialius dokumentus, tokius kaip kontraktai ir čekiai.

“Gera taisyklė – patikrinti (autografą) su pasirašytu dokumentu, – sakė ji. – Kai kada (garsenybės) turėdavo sekretorius ar kitus žmones, kurie pasirašinėdavo ant nuotraukų ir laiškų, tačiau jų kontraktai negali būti pasirašyti tarpininko.”

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: