(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Ketvirtadienį Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas bei Administracijos direktorius Vygantas Gudėnas susitiko su Ūkio ministro visuomeniniu konsultantu investicijų skatinimo klausimais Tadu Jagminu aptarti Laisvės alėjos rekonstrukcijos projekto finansavimo.

Laisvės alėjos rekonstrukcijos projektavimo darbus atlieka Šarūno Kiaunės projektavimo įmonė ir SĮ „Kauno planas“. Pasak projektavimo darbus atliekančio Šarūno Kiaunės, Laisvės alėjos techninis projektas pirmajam etapui jau yra baigtas, o visas techninis projektas bus paruošas iki kovo 1 dienos.

Numatoma, kad Laisvės alėjos rekonstrukcija vyks šešiais etapais. Bendra projekto sąmata – apie 80 mln. litų. Pirmajame etape planuojama rekonstruoti Laisvės alėjos atkarpą nuo Vilniaus g. iki I. Kanto g.

„Laisvės alėjos rekonstrukcijos projektas vienas iš svarbiausių miestui. Jau turime paruoštą projektą, artimiausiu metu bus gautas statybų leidimas pradėti darbus. Rekonstrukcija galėtų būti finansuojama iš ES lėšų bei bendradarbiaujant viešajam ir privačiam sektoriui“, – kalbėjo meras A.Kupčinskas.

Ūkio ministro visuomeninis konsultantas investicijų skatinimo klausimais T.Jagminas pabrėžė, jog Ūkio ministerija šiuo metu svarsto kitų metų biudžetą, visų piniginių srautų atėjimą iš Europos Sąjungos.

„Laisvės alėjos rekonstrukcijos projektas galėtų būti įgyvendinamas viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimo principu. Savivaldybei reikėtų tik pateikti parengtą projektą bei statybų leidimą, o visą reikalingą dokumentaciją ruoštų pati ministerija arba Verslo paramos agentūra. Žinoma, Savivaldybės finansinis indėlis turėtų irgi būti“, – sakė ministro konsultantas T. Jagminas.

„Šiuo metu Kaunas yra parengęs ne vieną projektą, tačiau sunkmečiu viskam trūksta lėšų, todėl bet kokia pagalba iš ministerijos mums bus labai naudinga. Norime, jog kuo greičiau pajudėtų darbai dėl Laisvės alėjos rekonstrukcijos“, – teigė miesto vadovas A. Kupčinskas.

Susitikimo metu buvo nuspręsta, jog artimiausiu metu ministerijai bus pateikti visi reikalingi dokumentai dėl Laisvės alėjos rekonstrukcijos projekto, siekiant, jog jau kitais metais prasidėtų statybų darbai.

Vilija Žukaitytė

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: