(c) Stock.xchng archyvo nuotr.
Tokie ženklai po taikos sutarties pasirašymo turėtų būti greitai pašalinti, o eismas Lakūnų plentu - ir vėl atidarytas.

Kauno miesto savivaldybė ir bendrovė „Kauno aviacijos gamykla“ susitarė dėl taikos sutarties, kuri leistų automobiliams vėl važiuoti Lakūnų plentu ir susisiekti su Europos prospektu. Taikos sutartis bus teikiama teismui patvirtinti š.m. kovo 1 dieną.

Teisminiai ginčai vyko dėl Lakūnų plento registracijos. Lakūnų plento dalis atsitiktinai buvo registruota VĮ Registrų centre kaip Kauno miesto savivaldybės ir kaip Kauno aviacijos gamyklos nuosavybė. Po derybų aviacijos gamykla sutiko, kad ta dalis Lakūnų plento, kuri reikalinga visuomenės reikmėms, liktų Savivaldybės nuosavybėje ir sutiko patraukti blokus nuo šios dalies. Aviacijos gamyklai liks kiemo statiniai prie jos nuosavybe turimų pastatų.

Ši konfliktinė situacija prasidėjo 2009 m., kuomet baigus Europos prospekto remontą ir paleidus eismą šia gatve „Kauno aviacijos gamykla“ tvora atsitvėrė gatvės dalį gamyklos teritorijoje.

Po prospekto remonto pastatyta tvora sukėlė nepatogumų per gamyklos teritoriją jau įpratusiems važinėti Lakūnų gatvės gyventojams. Jie ir toliau pageidavo važinėti trumpiausiu keliu, todėl kreipėsi į seniūniją, kuri iš karto informavo Savivaldybę apie susidariusią situaciją.

Skundas buvo perduotas Kauno miesto prokuratūrai. Tuomet ir paaiškėjo, kad nekilnojamojo turto, esančio gamyklos teritorijoje, teisinė registracija atlikta du kartus. Užvestos dvi turto kadastro ir registro dokumentų bylos: vienoje jų teigiama, kad turto savininkė – UAB „Kauno aviacijos gamykla“, kitoje – Kauno miesto savivaldybė.

Tiek Savivaldybė, tiek „Kauno aviacijos gamykla“ siekė išspręsti susidariusią problemą. Todėl po ilgų derybų buvo susitarta dėl taikos sutarties, kuri ir toliau leis gyventojams važinėti Lakūnų plentu taip lengviau pasiekiant Europos pr.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: