(c) kaunas.lt archyvo nuotr.

Prie Lampėdžių karjero dirba statybininkai – įpusėjo Kauno regiono kempingo su paplūdimiu įrengimo darbai.

Penktadienio popietę meras Andrius Kupčinskas, administracijos direktorė Edita Gudišauskienė, Statybos skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius ir kiti specialistai lankėsi kempingo statyboje ir domėjosi darbų eiga, aptarė ją su statybininkais.

„Įsitikinome, kad būsimojo kempingo teritorijoje darbai vyksta pagal numatytą grafiką. Tikiuosi, kad darbai bus baigti laiku, o turistai pamėgs naująjį kempingą“, – sakė meras A. Kupčinskas.

Statybininkai Savivaldybės atstovams parodė, kur bus persirengimo kambariai, dušai, medicinos punktas, kavinukė, kur tiesiami dviračių takai, kur bus automobilių stovėjimo aikštelės, vietas, kur atvykę turistai galės pasistatyti palapines ir apsigyventi.

Be elektros negali veikti jokia aptarnavimo įranga, šiuo metu projektuojama statomo kempingo elektros linija. Užbaigus projektavimo darbus, bus skelbiamas konkursas rangovui parinkti.

„Planuojamos investicijos į Kauno regiono kempingo su paplūdimiu statybą siekia beveik 2,5 mln. litų. Kauno miesto savivaldybės lėšos sudarys 0,5 mln. litų, iš ES struktūrinių fondų tikimasi gauti 2,097 mln. litų“, – sakė administracijos direktorė E. Gudišauskienė.

Kempingas bus įrengtas Lampėdžių karjero šiaurės rytinėje pakrantėje. Aptvertoje teritorijoje suprojektuotos aikštelės palapinėms statyti. Šių aikštelių danga bus natūrali veja. Prie įvažiavimo į kempingo teritoriją numatytas pastatas, kuriame numatoma įvažiavimo ir išvažiavimo kontrolė, lankytojų registravimo, daiktų saugojimo patalpa, reikiamo inventoriaus nuoma, apsauga ir užkardos valdymas. Paplūdimys skirtas 1000 – 1100 poilsiautojų, jis bus suskirstytas į atskiras zonas: poilsio, maudymosi ir sporto.
Lampėdžių karjero seklusis pakrantės ruožas yra staigiai gilėjantis, todėl numatyta sumažinti paplūdimio maudymosi ir poilsio zonos nuolydį, suformuoti vieningą šlaitą, kuris atskirs paplūdimį nuo sporto zonos. Taip pat bus įrengta atskira vieta vaikų maudynėms, atžymėta plūdurais ir atribota tinklu. Jos gylis bus 0,7-1,2 metro ribose.

Karjero šlaite suprojektuoti laiptai ir pandusai žmonėms su negalia. Veiks gelbėjimo postas ir medicinos punktas. Greta vakarinio aplinkkelio suprojektuota 76 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Taip pat bus nutiesti ir pėsčiųjų takai, kurių pusė pločio bus skirta dviratininkams. Dviračių takai bus išskirti kitos spalvos betoninėmis plytelėmis ir ženklinimu. Ženklinimas numatytas ant vertikalių stovų ir ant grindinio.

Kempingo teritorijoje gyventojai ir miesto svečiai galės pramogauti keliose sporto – lauko teniso, krepšinio – ir žaidimų aikštelėse. Numatyta galimybė naudotis valčių ir vandens dviračių prieplauka, dviračių parkavimo stovais. Patogiuose lankytojams kempingo vietose veikiančiuose geriamo vandens fontanėliuose bus galima numalšinti troškulį. Tamsiuoju paros metu visa kempingo teritorija bus apšviečiama.

Kempingas su paplūdimiu turėtų pradėti veikti antroje 2011 metų pusėje. Darbus atlieka bendrovė „Struktūra”, laimėjusi viešąjį konkursą.

Danutė MARCINKEVIČIENĖ

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: