Lankė rajono gyventojus

Paskelbė: Vilis Eizentas Data: 2009-12-30 04:12

Spausdinti | Komentarai

Kaip ir kasmet, šventėms artėjant,  Kauno rajono savivaldybė surengė kalėdinę akciją. Jos metu Savivaldybės vadovai aplankė Pagynės vaikų globos namų, Labdaros ir paramos fondo „Nemuno krašto vaikai”, Kauno rajono šeimynose globojamus vaikams, Lietuvos samariečių bendrijos Kauno skyriaus vaikų dienos centro „Užuovėja” auklėtinius, Muniškių bei Čekiškės senelių namų, Ežerėlio slaugos namų,  Socialinių paslaugų centro skyriaus Krizių centro gyventojus ir įteikė jiems kalėdines dovanėles.

Neliko užmiršti ir 395 Kauno rajone gyvenantys vyresni nei 70 metų vieni gyvenantys asmenys. Jų namus prieš šventes pasiekė kalėdiniai paketai, kuriuose – būtiniausi produktai, tinkantys šventiniam stalui.

Pagynės vaikų globos namų auklėtiniai atsidėkodami už dovanas parodė turiningą meninę programą: didieji auklėtiniai šoko breiką, dainavo parodijuodami Lietuvos scenos žvaigždes (Džordaną Butkutę, Žilviną Žvagulį ir kt.), o mažieji deklamavo kalėdinius eilėraščius ir vaidino pasaką apie lapę. Po pasirodymo vaikai svečius pavaišino šventiniu kisieliumi ir žagarėliais.

Kartu su rajono savivaldybės atstovais pas senelius ir vaikus vyko Babtų ir Panevėžiuko parapijų jaunimas. Jie grojo gitaromis, dainavo kalėdines giesme, kurios ypač sužavėjo senelius. Jaunimas taip pat skaitė ištraukas iš Šventojo rašto, o visur kartu vykęs Babtų klebonas seneliams suteikė kalėdinį palaiminimą.

Vyšniauskai, užauginę tris savo vaikus, jau dešimt metų globoja svetimus. Šiuo metu šeimoje gyvena penki vaikučiai. Šilumą, meilę, jaukumą čia patyrė per 30 vaikų, kurie tikriesiems tėvams nebuvo reikalingi. ,,Vieni užaugo, kitus įsivaikino, keli net lietuviškai kalbėti pamiršo, bet visi prisimena, pasveikina su šventėmis”, – pasakojo B. Vyšniauskienė.

Apsilankymo išvakarėse Vyšniauskai buvo patyrę gaisrą – degė namo rūsys. ,,Keli vaikai, gyvenę pas mus, sužinoję apie nelaimę, iš karto atskubėjo į pagalbą”, – džiaugėsi šeimos galva.

Ramutė Margelienė išaugino šešis svetimus vaikus, ant slenksčio jau ir Aleksandras – Vilkijos gimnazistas. Gerai besimokantis vaikinas svajoja apie studijas pasieniečių mokykloje arba kolegijoje. Globotiniai R. Margelienę vadina mamute ir puikiai sutaria su dviem jos vaikais.

Šeimoje pirmiausia reikalaujama, kad būtų paruoštos pamokos ir sutvarkyti kambariai. Žiemą vaikai nukasa sniegą, laisto gėles, ravi daržus. Jei nusikalsta – baudžiami … diktanto arba taisyklių rašymu. Kitokių bausmių mamutė nepripažįsta, tiesa, kartais kurį nors dar pastato į kampą.

Moteris prisipažino, kad savęs kitoje veikloje neįsivaizduoja. ,,Pradėjau globoti vaikus ir kito kelio jau nėra,  taip pripratau”, – sakė R. Margelienė.

,,Be jūsų nebūtų mūsų. Ačiū už visokeriopą paramą. Esate už pusšimčio kilometrų, o mus išgirstate”, – rajono Savivaldybės vadovams dėkojo Vida Rainienė. Šiuose, kaip ir kituose lankytuose namuose, negirdėjome žodžių krizė, sunku, blogai. Ne tik maisto ant stalo, bet gero žodžio, šypsenos užtenka visiems – ir saviems, ir globojamiems vaikams.

Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyrius šiais metais nutarė atsiliepti į  įvairių tarptautinių ir Lietuvos labdaros organizacijų raginimą –  visus kas gali prisidėti  prie maisto rinkimo bei dalinimo sunkiau gyvenantiems žmonėms. Pasitarus su Kauno rajono Socialinių paslaugų centro direktore Raminta Popoviene, Kauno rajono mokinių maitinimą organizuojančiomis  įmonėmis, buvo nutarta šiais metais atsigręžti į  senyvo amžiaus vienišus Kauno rajono gyventojus ir pasirūpinti sotesnėmis jų Kalėdomis.

Kauno rajono Socialinio paslaugų centro duomenimis, iš viso Kauno rajono seniūnijose yra 148 vieniši garbingo amžiaus gyventojai: Garliavos ir Linksmakalnio seniūnijose – 36, Raudondvario -11 , Batniavos – 9, Kulautuvos – 8, Akademijos – 8, Ringaudų – 1, Kačerginės – 1, Vilkijos – 3, Vilkijos apylinkės – 11, Neveronių – 6, Karmėlavos – 8, Domeikavos – 11, Vandžiogalos – 15, Lapių – 9, Čekiškės seniūnijoje – 11.

Kauno rajono mokinių maitinimą organizuojančios įmonės pasisiūlė globoti šių Kalėdų metu socialiai remtinus pagyvenusius žmones, gyvenančius arčiausiai jų įmonių esančiose seniūnijose: IĮ „Šauka” ir UAB „Kaspaula”  – Garliavos, Linksmakalnio seniūnijose, UAB „Lanėja” –  Raudondvario, Batniavos, Kulautuvos seniūnijose, B. Bunytės IĮ – Akademijos, Ringaudų, Kačerginės seniūnijose, D. Sutkevičienės II  – Vilkijos, Vilkijos apylinkių, Čekiškės seniūnijose, L. Lažauskienės IĮ  – Domeikavos, Lapių seniūnijose,  UAB „Edgesta”  – Karmėlavos ir Vandžiogalos seniūnijose.

Įmonės pradžiugino senelius savo gamybos kepiniais, patiekalais ir maisto produktais, skirtais Kalėdų stalui. Kauno rajono Socialinių paslaugų centro darbuotojai gruodžio 16-23 dienomis išvežiojo  šias lauktuves vienišiems seneliams į namus.

Firma „Žavalda” prisidėjo prie eglutės įžiebimo šventės gruodžio 18 d. Neveronių seniūnijoje – suruošė  vaišes  socialiai remtiniems ir neįgaliems šios seniūnijos gyventojams.

Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyrius ir Kauno rajono Socialinių paslaugų centras dėkoja mokinių maitinimą organizuojančių įmonių vadovams – Nijolei Šauklinei, Daliai Šlepavičienei, Laurai Januškevičienei, Kęstučiui Girčiui, Laimutei Lažauskienei, Bronei Bunytei, Daliai Sutkevičienei, Valdui Survilai  – už nuoširdžią Kalėdinę iniciatyvą.

kaunoaleja.lt yra Labdaros ir paramos fondo “Nedvejok” vykdomas projektas. Informaciją esančią šiame interneto tinklapyje kopijuoti ir naudoti be raštiško sutikimo yra draudžiama.

 
traffix.lt