sportas.lt archyvo nuotr.

Prahoje šeštadienį prasidėjo 2013 metų Europos tradicinės karatė čempionatas. Čekijos sostinėje per atrankos varžybas savo sugebėjimus pademonstravo net 26 lietuviai ir jau pirmąją turnyro dieną užsitikrino keletą medalių.

Tarp suaugusiųjų pirmą kartą istorijoje į finalą kumitė rungtyje prasibrovė vyrų komanda. Dominykas Žibutis, Kristijonas Žibutis, Paulius Mackonis ir Paulius Čereška šeštadienį įveikė Italijos ir Čekijos rinktines, o dėl aukso medalių sekmadienį susikaus su 2012 pasaulio čempione Lenkijos ekipa.

Dominykas Žibutis buvo per žingsnį nuo finalo ir individualios kumitė rungtyje, tačiau pusfinalyje pratęsimo pabaigoje suklydo ir turėjo pripažinti lenko Damieno Stasiako pranašumą bei tenkinosi bronzos apdovanojimu.

Trečiąją vietą ko-go rungtyje iškovojo ir Paulius Mackonis, pusfinalyje rezultatu 2:4 turėjęs pripažinti to paties D. Stasiako pranašumą.

Su bronzos apdovanojimu grįš ir tarptautiniuose turnyruose be medalių neliekanti Dovilė Aladaitytė. Šiemet ji iškovojo trečiąją vietą ko-go rungtyje.

Be to, šeštadienį į finalo ketvertą en-bu rungtyje prasibrovė broliai Dominykas ir Kristijonas Žibučiai bei lietuvių komanda katos rungtyje (Norbertas Motiejūnas, Vadimas Akimovas ir Arnoldas Šarkis).

Išskirtinis atvejis, kad į komandinės katos finalus lietuviai pateko visose amžiaus grupėse. Dar tą padarė Lukas Zizas, Erikas Tatolas ir Šarūnas Guobis (18-20 metų), Konstancija Ambrazaitė, Ana Agajevaitė ir Greta Jankauskaitė (16-17 metų) bei Mantas Cibulskis, Domantas Gabalis ir Benas Mockus (14-15 metų).

18-20 metų sportininkų grupėje kovas dėl medalių sekmadienį taip pat tęs Justė Baltrušaitytė (fuku-go), Denisas Balinskis (individuali kata) ir D. Balinskis poroje su Ugne Kvedyte (en-bu).

16-17 metų amžiaus grupėje Konstancija Ambrazaitė ir Deividas Samulis kartu pateko į geriausiųjų ketvertą en-bu rungtyje, o individualiai – fuku-go rungtyje.

14-15 metų sportininkų grupės fuku-go rungtyje trečiąsias vietas užsitikrino Greta Jankauskaitė, Mantas Cibulskis ir Domantas Gabalis.

Čekijoje vyksta jau 31-asis Europos tradicinės karatė čempionatas. Jame dėl apdovanojimų rungiasi sportininkai iš 16 valstybių: Armėnijos, Čekijos, Gruzijos, Italijos, Izraelio, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Moldovos, Prancūzijos, Rumunijos, Rusijos, Slovėnijos, Ukrainos ir Vokietijos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: