(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Rugpjūčio 19 -29 dienomis atlikta apklausa parodė, jog daugumai Lietuvos gyventojų priimtiniau, kai konkrečius vaistus rekomenduoja gydytojas. Tai paaiškėjo tyrimų bendrovei RAIT atlikus Lietuvos gyventojų apklausą, kurioje dalyvavo 1016 15 – 74 m. nuolatinių Lietuvos gyventojų.

Apklausos metu Lietuvos gyventojų buvo klausiama, ar jiems jau yra tekę įsigyti vaistų pagal šiuo metu galiojančią naują receptinių vaistų išdavimo tvarką: kai gydytojas recepte nurodo bendrinį vaisto pavadinimą, o vaistininkas pateikia vaistų sąrašą iš kurių galima išsirinkti. Tų gyventojų, kurie jau turi tokią patirtį buvo klausiama kaip jie vertina savo patirtį, renkantis receptinius vaistus. Taip pat Lietuvos gyventojų buvo klausiama, kas jiems yra priimtiniau – kai konkrečius vaistus – tikslų vaistų pavadinimą – rekomenduoja gydytojas, kai konkrečius vaistus rekomenduoja vaistininkas, ar kai vaistus gali pasirinkti patys.

Beveik penktadalis (18,5 proc.) Lietuvos gyventojų teigia, kad jiems jau yra tekę įsigyti vaistų pagal šiuo metu galiojančią naująją tvarką. 78,6 proc. Lietuvos gyventojų dar neturi tokios patirties. 2,9% apklaustųjų šiuo klausimu neturėjo nuomonės. 69,6 proc. tų, kurie jau turėjo patirtį pirkti vaistus pagal naują tvarką, teigia, kad jiems nebuvo sudėtinga išsirinkti vaistus. 30,4 proc. nuomone, jiems buvo sudėtinga išsirinkti vaistus. Vyresnio amžiaus (65-74m.) gyventojams buvo sudėtingiau išsirinkti vaistus nei jaunesnio amžiaus gyventojams.

Dauguma (70,2 proc.) Lietuvos gyventojų mano, kad jiems priimtiniau, kai konkrečius vaistus (tikslų vaistų pavadinimą) rekomenduoja gydytojas. Dešimtadaliui (10,6 proc.) priimtiniau, kai konkrečius vaistus rekomenduoja vaistininkas, 15,8 proc. mano, kad jiems priimtiniausia vaistus išsirinkti patiems. 3,4 proc. šiuo klausimu neturėjo nuomonės.
Tyrimas atskleidė, kad tiems, Lietuvos gyventojams, kuriems pagal naują tvarką nebuvo sudėtinga išsirinkti vaistus, labiau priimtina, kai konkrečius vaistus rekomenduoja vaistininkas.

„Nors tik penktadalis Lietuvos gyventojų teigia, kad yra pirkę vaistus pagal naujai galiojančią tvarką, tačiau daugumai apklaustųjų labiau priimtina ankstesnė tvarka, kai konkretų vaisto pavadinimą rekomenduoja gydytojas. Tie Lietuvos gyventojai, kurie neigiamai vertino naująją tvarką, dažniausiai minėjo, kad jiems buvo sunku nuspręsti, kurį vaistą išsirinkti, kad daug sudėtingiau rinktis pačiam. Tai gali būti susiję ir su įgūdžių trūkumu, ir su didesniu pasitikėjimu gydytojų, nei savo ar vaistininko žiniomis. Taip pat tikėtina, kad Lietuvos gyventojams tiesiog mažiau priimtinos naujovės, kurios juos pačius įpareigoja daugiau susipažinti su skiriamais vaistais, jų sudėtimi ir apsispręsti ką pasirinkti “, – apklausos duomenis komentuoja RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: