Kinas po atviru dangumi Raudondvaryje
(c) Kauno rajono savivaldybės archyvo nuotr.

Liepos 1 dieną, penktadienį, 21 val. lietuviško kino mėgėjus į Raudondvarį vėl kviečia festivalis „Sidabrinės gervės naktys“. Antrą kartą raudondvariečiams, Kauno rajono ir aplinkinių miestų bei rajonų gyventojams dovanojama galimybė tiesiogiai bendrauti su lietuviško kino kūrėjais.

Nuolatinis festivalio svečias A. Makejevas pristatys visiškai naujai sukurtą dainą, skirtą festivaliui „Sidabrinės gervės naktys“. Renginį vainikuos apdovanojimų „Sidabrinės gervės 2011“ nominantų ir laureatų darbai. Raudondvaryje bus rodomas dokumentinis filmas „Knygnešiai“ (rež. J.Cullinane). Taip pat bus pristatytas trumpametražis filmas „2 indeliai jogurto“ (rež. A. Mickevičius). Žiūrovai turės galimybę pamatyti ir net aštuoniomis sidabrinėmis gervėmis apdovanotą pilnametražį filmą „Kai apkabinsiu tave“ (rež. K.Vildžiūnas).

Kartu su kinu į Raudondvarį yra pakviesti atvykti ir populiarūs šalies kino, teatro ir televizijos aktoriai: Lina Budzeikaitė, Daiva Rudokaitė, Sandra Daukšaitė, Andrius Bialobžeskis, Aušra Štukytė, Tomas Kliukas ir kt. Žiūrovai turės galimybę su svečiais pabendrauti jaukioje festivalio aplinkoje, išgirsti įdomių istorijų iš jų patirties ir filmavimų užkulisių.

Raudondvario dvaro, kuriame vyks festivalis, direktorė Snieguolė Navickienė paklausta, ar žmonėms reikia tokio pobūdžio renginių ir ar antrus metus iš eilės „atskridusi gervė“ gali sulaukti pasisekimo, atsakė, jog praėjusiais metais žmonėms labai patiko festivalis, pati mintis ir rodomi filmai, todėl nėra jokios abejonės, kad šiais metais atsiras dar daugiau lietuviško kino mėgėjų.

„Susidomėjimas renginiu labai didelis. Jau daug anksčiau ne vienas ir ne du gyventojai teiravosi, kada gi bus tos „Sidabrinės gervės naktys“. Praėjusiais metais apie 1500 žmonių atvyko pasižiūrėti lietuviškų filmų, šiemet, liepos 1-ąją tikimės sulaukti dar daugiau,“ – sakė Snieguolė Navickienė.

„Sidabrinės gervės naktų“ misija – rodyti šiuolaikinius mūsų šalies kūrėjų darbus. Raudondvario gyventojai ir svečiai galės pasimėgauti įvairaus žanro filmais tiesiog po atviru dangumi.

Kauno rajono savivaldybės informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: